reklama

Apple a Samsung se odzbrojují

Apple a Samsung se odzbrojují
2012-05-09T08:50:09+02:00
• 9. 5. 2012

Nemusíme ani připomínat, co se všechno děje mezi těmito dvěma společnostmi. Jejich vztah je poměrně komplikovaný, jelikož na jednu stranu se nenávidí a snaží se zničit, na stranu druhou spolu čile obchodují. Již jsme vám podávali informace o všech možných sporech, ale prakticky se jednalo neustále o jedno a to samé. Celé dění jsme už začínali pojmenovávat výrazem patentová nukleární válka.

Neúprosně se blíží datum 21.5. a 22.5., kdy obě firmy zasednou u společného stolu s jediným cílem – vyřešit svou patentovou válku. Zní to jako pohádka a mnoho z nás spíše očekávalo, že z daného jednání nic nebude a soudní spory budou pokračovat dále. Stalo se ale něco, co nikdo nečekal.

Apple v pondělí ráno udělal opravdu zarážející rozhodnutí a snížil počet uplatňovaných patentů na polovinu. Znamená to pouze jednu věc, odzbrojuje se a chce nastolit příměří. O pět hodin později Samsung udělal podobnou věc. Vyřadil 5 patentů z 12 uplatňovaných proti Applu.

Toto opravdu nikdo nečekal. Na druhou stranu rivalita stále panuje. Obě společnosti se navzájem obviňují a žaloby stále existují. Naštěstí se datum společného jednání blíží a snad se tento rok dočkáme ukončení všech sporů.

Zdroj: bgr.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim