reklama

Aktualizováno

[Aktualizováno] Apple a Samsung zasednou ke společnému stolu
2012-04-29T13:20:11+02:00
• 29. 4. 2012
2

Společnosti Samsung a Apple mají zvláštní schizofrenní vztah. Na jedné straně proti sobě vedou ohromnou patentovou válku, která již získala označení nukleární patentová válka. Na druhé straně tyto dvě firmy spolupracují. Samsung totiž dodává potřebné součástky pro produkty Applu a nechává si za to platit nemalé částky. Jedná se o zvláštní vztah, ale nyní se snad blýská na lepší časy. Tim Cook, CEO Apple, a zástupci Samsungu zasednou ke společnému stolu s cílem jednat a snad i ukončit celou válku.

apple-vs-samsung-fight

Nemyslete si, že si jen tak sednou k jednomu stolu. Jednání se bude účastnit třetí nezávislý člověk, kterým je soudce Josepha C. Spero. Celé setkání a jednání bude probíhat v následujících 90 dnech v San Francisku. Tento návrh, nebo spíše nápad, nevznesla ani jedna z nesvářených stran. Návrh přišel od soudkyně Lucy Koh, která předsedá sporu vedenému v Kalifornii. Bohužel se jedná o nezávazné setkání a není jisté, jestli povede k nějakému výsledku nebo závěru.

Naštěstí se k tomuto jednání obě společnosti vyjádřili kladně a souhlasili s tím, že se jednání bude účastnit Josepha C. Spero. Zajímavé je, že tentokrát zasednou velmi důležití lidé z obou společností – Tim Cook (CEO Apple) a Gee-Sung Choi (CEO Samsung). Samozřejmě u jednání nebudou chybět právníci, ale nebudou mít hlavní slovo a to je důležité.

apple-samsung-pic

Pokud by bylo jednání zakončeno kladným výsledkem, a obě společnosti se dohodli na nějakém vyrovnání, mohlo by to nastínit ukončení celosvětové patentové války. Třeba se nakonec dočkáme ukončení sporů a obě společnosti začnou spolupracovat.

Zdroj: thenextweb.com


Aktualizováno (29.4.)

Obě společnosti nakonec opravdu zasednou ke společnému stolu a budou jednat o patentové nukleární válce. 17. dubna započal odpočet 90 dnů, během kterých mělo dojít k jednání. Nakonec to netrvalo tak dlouho a pouze 43 dnů od stanovené lhůty se obě společnosti setkají.

apple-vs-samsung (1)

K jednání dojde 21. a 22. května a bude začínat oba dny ve stejný čas, tedy 9:30 ráno. Jednat se začne přímo v San Francisku a dohlížet na jednání bude soudce Josepha C. Spero. Tentokrát nebude vše ponecháno jen na právníky a hlavní slovo budou mít Tim Cook (CEO Apple) a Gee-Sung Choi (CEO Samsung). Prozatím obě společnosti vedou 50 soudních sporů v 10 zemích. Blíží se konec nekonečného seriálu?


Jak to vidíte vy? Mají se konečně dohodnout nebo má nakonec zůstat pouze jeden vítěz?

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ostatní firmy s Apple opravdu problém nemají. Ale Apple s nimi ano, tedy s výrobci androidu. Přece Jobs chtěl zničit android. A s tím vše souvisí. To pro upřesnění.

CrackonoS

18. 4. 2012, 9:31

Pokud Samsung prestane napodobovat: baleni, prislusenstvi (nabijecka, kabel), 30pin konektor (Tab 7.7) a vrati se k designu, ktery drive definoval Samsung, (rekl bych, ze byl vice napaditejsi, nez ten, co maji ted) mam na mysli dobu pred iPhonem, nevidim problem, aby se neusmirili. Ostatni firmy to respektuji a zadny problem s Applem nemaji.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat