reklama

3D kamera na každém smartphonu

3D kamera na každém smartphonu
2012-04-30T08:00:28+02:00
• 30. 4. 2012
3

Pokud závidíte telefonům s 3D kamerou jejich možnost natáčet trojrozměrné video a vytvářet 3D fotografie, ale vlastníte telefon “pouze” s 2D fotoaparátem, firma Fujitsu vám nabídne možnost s tím něco udělat. Přichází totiž s originálním příslušenstvím.

htc-evo-3d-back

Společnost Fujitsu pracuje na novém speciálním adaptéru, který je určen pro všechny smartphony. Běžné je použití dvojice vedle sebe zabudovaných kamer. Tento princip známe například z telefonů HTC EVO 3D nebo LG Optimus 3D. Fujitsu však přichází se speciálním řešením, které funguje na trochu jiném principu. Kouzlo je ve spojení dvou obrazů, které procházejí skrze dvě speciální zrcadla. Oba obrazy putují do čočky fotoaparátu vašeho telefonu. Telefon pak soubor s pořízeným materiálem pošle na vzdálený server a ten ho zpracuje do jednoho 3D videa či 3D fotografie.

Je nutné doplnit, že při snímání videa je využito pouze 25 % čipu vašeho foťáku v mobilu. To ve výsledku znamená, že není možné pořizovat videa ve 3D ve stejné kvalitě, jako je tomu u pořizování snímků v klasickém 2D režimu.

Jak celý proces funguje, shrnuje na svém videu server mashable.com.

Zdroj: mashable.com


Má 3D technologie v telefonech svůj smysl nebo je to zbytečná funkce? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi…

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Matouš Eckert

Zajímám se o moderní technologie, telefony, tablety, internet a vše, co se kolem toho točí. Na Dotekománii píšu články, točím pořad Na Dotek a seriál Windows Phone Apps. Mimo svého pisálkovství stále ještě studuji jedno pražské gymnázium.

Komentáře

3D má smysl pokud bude fungovat dokonale. Brýle k televizi a podobně nemají smysl

Tak 3d technologie ma smysl, ja jakozto vlastnik htc eva ji vyuzivam hojne. Co ale nema smysl je tohle prislusenstvi, protoze htc evo nebo lg optimus 3d maii nejen 3d vstup, ale i vystup cehoz tohle prislusenstvi nedosahne.

petr.svijany

30. 4. 2012, 9:30

3D technologie nema nikde smysl, at to jsou telefony, kina nebo televize.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat