reklama

Google Drive zachycen na videu

Google Drive zachycen na videu
2012-04-21T06:20:01+02:00
• 21. 4. 2012

Google Drive by se měl představit co nevidět. O tom jsme vás již informovali v článku Spuštění Google Drive – nový termín. Mnohým není zcela jasné, proč vůbec Google chce něco podobného spustit. Jsou tu přece dobré konkurenční služby jako Dropbox, Minus, Box nebo Skydrive. Možná je důvod celkem jednoduchý, ale o tom později.

google_drive

Google rád využívá svou službu Hangout (setkání) na Google Plus a občas představí nějakou novinku nebo lidé z Googlu jen tak diskutují s fanoušky. To se děje i v podání vývojářského týmu AndroidDevelopers, které můžete občas sledovat živě na jejich Youtube kanálu. Tentokrát zřejmě náhodou odtajnili Google Drive přímo na jednom z vývojářských mobilů.

Fotky – Google -233048

Je tedy jasné, že do Google Drive budete moci nahrávat soubory i skrze položku sdílení. Prozatím můžeme jen spekulovat o kapacitě a celkových specifikacích této nové služby, ale reprezentuje směr a budoucnost mobilního světa. A proč vlastně bude mít úspěch?

Všechny konkurenční služby mají jednu velkou nevýhodu. Musí se instalovat na mobil a také je zapotřebí se kvůli nim někam registrovat. Proto Google Drive nabere více uživatelů než kdokoliv předtím. Každý mobil s Androidem bude mít (zřejmě) nativně službu Google Drive nainstalovanou a bude ji moci využívat bez jakéhokoliv zdržení. Například v Q1 2012 bylo denně aktivováno 850 000 zařízení s Androidem. Původní video bylo staženo z Youtube, ale naštěstí se někomu podařilo udělat kopii.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim