Z Android Marketu je nyní Google Play [video]

Z Android Marketu je nyní Google Play [video] 2012-3-6

imageNečekaná zpráva, Android Market se nyní mění na Google Play. Před nějakou dobou se spekulovalo, co vůbec Google zamýšlí s doménami, které obsahovaly slovíčko Play. Nyní je již jasno, v následujících týdnech proběhne kompletní změna napříč službami Googlu.

image

Ani se nečekalo, že by Google mohl vůbec tak velkou změnu spustit a spíše se myslelo, že se jedná o obchodní značku pro následné produkty nebo služby. Tato změna probíhá zejména kvůli službám jako Google Books, Google Music a Google Movies.

Nejedná se jen o změnu názvu, ale celý systém prochází menším grafickým re-designem. Daná změna se netýká pouze webového rozhraní, co nevidět bude k dispozici i aplikace pro Android ve verzi 2.2 a výš. Již nyní se můžete podívat na novou podobu Google Play na adrese https://play.google.com/store.

Samozřejmě nesmí chybět ani typické video přímo od Googlu.

Zatím netušíme, jak bude probíhat změna mimo USA. Zřejmě je jen otázkou času, kdy ji pocítíme i v ČR. Nyní se můžete podívat ještě na pár screenshotů z webového Google Play.

Google Play je již v českém jazyce a mnozí hlásí, že původní adresa Android Marketu již směřuje na Google Play. Google s touto změnou vytvořil i speciální akci na některé aplikace (co se týče ČR) a zlevnil je. Nyní si můžete třeba koupit World of Goo nebo SHADOWGUN za neuvěřitelných cca 9Kč. Dalších 7 dnů budou zlevněny i jiné aplikace.

image

Všechny zlevněné aplikace naleznete zde: Google Play Promotion


image

image

image

image

KategorieAndroidČlánky
Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.