reklama

Jak by mohlo vypadat notifikační centrum ve WP? koncept

Jak by mohlo vypadat notifikační centrum ve WP? [koncept]
2012-03-27T11:00:29+02:00
• 27. 3. 2012
4

Windows Phone na rozdíl od konkurenčního Androidu nebo iOS postrádá notifikační centrum, kde by se shromažďovala poslední notifikační upozornění. Jak by to mohlo v budoucnu vypadat nastínil ve svém konceptu Kasser Riaz.

V současné době Windows Phone podporuje pouze toast nebo tile notifikace, které se zobrazují v horní části displeje a je možné je “odpálit” směrem doprava tažením prstu. Tato upozornění jsou však uživateli na očích pouze několik sekund a přehled s historií notifikací ve Windows Phone chybí. Kasser Riaz ve svém konceptu umístil notifikační centrum (historii) po levém boku nabídky Start. Zobrazení tedy docílíte pomocí tažení prstu na opačnou stranu než je tomu u nabídky všech aplikací.

WP Central

Zároveň zde zmizel černý prostor, kde byla umístěna pouze šipka ukazující na výpis nainstalovaných programů a živé dlaždice se tak roztáhly po celé šířce displeje.

O notifikačním centru ve Windows Phone se mluví už poměrně dlouho. Jestli ale někdy tuto funkci Microsoft do systému Windows Phone zahrne bohužel stále není jasné.

Zdroj: wpcentral


Co říkáte na tento koncept? Setkal by se u vás s úspěchem či nikoliv?

reklama
reklama

Matouš Eckert

Zajímám se o moderní technologie, telefony, tablety, internet a vše, co se kolem toho točí. Na Dotekománii píšu články, točím pořad Na Dotek a seriál Windows Phone Apps. Mimo svého pisálkovství stále ještě studuji jedno pražské gymnázium.

Komentáře

falhar – hlavně poslouchat taťku majka softa :-) on řekl, že to bude TAK a kdo by si náhodou dovolil si to upravit podle sebe, tak vydědit :-D (poslat k androidu)

Presne to jsem si rikal… Prijde mi to naprosto mimo wp planetu… Osobne doufam, ze takhle to ms neudela…

Ježíš marja. Další idiot, který nejspíš nikdy nepoužíval WP a vůbec nerozumí koncepci systému.

1. Sám MS říkal, že WP žádné notifikační centrum nepotřebuje. Vše zastupují Live Tiles.
2. Odstraněním té volné části na straně se zruší vizuální rozdělení mezi Start Screen a Appliaction List. Zároveň tam zmizí místo, kde je v application listu ikona pro vyhledávání.
3. Pozadí na Start Screen a gradienty na Live Tiles je další blbost. To pozadí odvádí pozornost od obsahu.

Raději ať používá Android a WP nechá na pokoji.

chatumbabub

27. 3. 2012, 12:36

Kdo je Kasser Riaz?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim