reklama

HTC investuje do SyncTV

HTC investuje do SyncTV
2012-03-27T12:50:55+02:00
• 27. 3. 2012

HTC pokračuje v investicích a jeho posledním úlovkem je 20% podíl ve streamovací službě SyncTV. Kromě toho zakoupilo HTC od společnosti Intertrust, která SyncTV provozuje, licence na některé jejich bezpečnostní patenty.

Společnost Intertrust je lídrem v oblasti zabezpečených distribuovaných výpočetních systémů a správy digitálních práv (DRM). HTC se nákupem licencí přidalo k dalším velkým společnostem, které služby firmy Intertrust využívají (Samsung, Motorola a další). Intertrust aktuálně vlastní asi 200 patentů týkajících se bezpečnosti a DRM a dalších 250 žádostí o patenty čeká na schválení.

SyncTV je streamovací služba poskytující video dodávané přes internet pro širokou škálu platforem. Konkrétně se jedná například o iOS, Android, Windows Phone nebo Xbox. Spolu s touto službou HTC zakoupilo licenci na využívání DRM systému Marlin, který je založen na otevřených standardech a chrání a spravuje video obsah v Japonsku, Číně i Evropě.

Dle vyjádření výkonného ředitele společnosti Intertrust Talala Shamoona, je jeho společnost poctěna zájmem HTC a těší se na spolupráci a hledání společných bodů zájmu. Shamoon se také vyjádřil ve smyslu, že HTC si zaslouží obdiv za to, co dokázalo v oblasti chytrých telefonů.

HTC v poslední době investuje na mnoha frontách. Minulý rok zakoupilo majoritní podíl ve společnosti Beats electronics, jejíž zkušenosti a technologie nyní implementuje do svých zařízení. Další investicí bylo zakoupení významného podílu v herní službě OnLive. Je vidět, že HTC se snaží svým zákazníkům dopřát v oblasti multimédií opravdu jen to nejlepší.

Zdroj: Tisková zpráva, CNET News

reklama
reklama

Václav Pavlín

Neuvěřitelně komunikativní ajťák, který od mala smolí všelijaké texty. Začalo to vlastními stránkami, po kterých následoval blog. Relativně nedávno se objevila síť Google+, kde ho teď většinu času zastihnete, jak sdílí zajímavé příspěvky nebo píše o komunikaci. Aktuálně si k tomu přibral ještě korektury a psaní článků pro Dotekománii.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim