reklama

Čína aktivuje více Androidů a iOS než USA

Čína aktivuje více Androidů a iOS než USA
2012-03-26T20:05:12+02:00
• 26. 3. 2012

Není žádným tajemstvím, že trh, který v současné době roste největší rychlostí, je Čína. Potvrzují to i aktuální statistiky, které naznačují, že tento asijský obr poráží USA i v počtu aktivací nových iOS a Android zařízení.

Čína se stává největším mobilním trhem na světě a čísla to jen potvrzují. Posledním skalpem Číny se staly USA, protože v počtu aktivovaných zařízení s iOS a Androidem byly poraženy právě touto zemí. Podle Flurry Inc. se tak stalo v únoru.

Jak můžete vidět v následujícím grafu, Čína dosáhla 23 % z celkového počtu aktivovaných zařízení. Spojené státy získaly “pouhých” 22 %. Podle aktuálních předpovědí by se rozdíl v březnu měl ještě zvětšit na 21/24.

ChinaActivationsVsUS

Nástup Číny samozřejmě sledují i mobilní výrobci. Mnoho telefonů je určeno zvláště pro čínský trh a do zbytku světa se často ani nedostanou. Stejně tak posilují i čínští výrobci, kteří se derou na vrchní příčky v prodejnosti.

Zdroj: pocketnow


Jaká je podle vás hranice pro růst Číny v budoucnu? Jaký podíl je schopna získat? Myslíte, že se USA nebo Evropa nakonec stanou jen okrajovým trhem?


reklama
reklama

Matouš Eckert

Zajímám se o moderní technologie, telefony, tablety, internet a vše, co se kolem toho točí. Na Dotekománii píšu články, točím pořad Na Dotek a seriál Windows Phone Apps. Mimo svého pisálkovství stále ještě studuji jedno pražské gymnázium.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim