reklama

Ubuntu pro Android–realita video

Ubuntu pro Android–realita [video]
2012-02-22T06:00:51+01:00
• 22. 2. 2012
6

Opravdu zvláštní název článku, ale je to tak. Operační systém Ubuntu bude ve verzi pro Android. Představte si, že běžně používáte svůj smartphone se všemi funkcemi a když jej zapojíte do docku, ke kterému je připojen monitor, klávesnice a myš, tak se spustí systém Ubuntu. Říkáte si, že je to absolutně stejné, jako řešení od Motoroly? Tak to není zdaleka to samé.

ubuntu-phone

Ve skutečnosti řešení od Mototroly (Lapdock for Motorola Atrix) využívá jen jeden systém a to ten mobilní. Canonical, tvůrce Ubuntu, představuje takřka revolučnější řešení. Smartphone sám osobě pracuje se systémem Android, ale jakmile jej zapojíte do docku, tak se systém přepne na dospělý operační systém Ubuntu se všemi výhodami. Takže můžete mít k dispozici své oblíbené nebo plnohodnotnější aplikace. Redaktoři The Verge si mohli na chvilku vyzkoušet tento nový způsob a zvládli udělat několik fotek.

Tento způsob využití se nám celkem zamlouvá, nejedná se o žádný kompromis. Z obrázků lze vyčíst, že tyto dva systémy jsou mezi sebou propojeny, což je zajisté další plus. Bohužel je toto řečení jen pro rychlejší mobily. Pokud jste neuvažovali nad více-jádrovým smartphonem a chcete mít Android a Ubunutu na mobilu, tak je ten pravý čas.

Ubuntu pro Android vyžaduje od mobilu 1 GHz dvou-jádrový procesor s hardwarovou akcelerací grafiky, 2 GB volného prostoru na interní paměti, 512MB RAM, USB host mode a HDMI výstup. Podpora začíná již u Androidu 2.3. K představení má dojít na MWC v Barceloně již za několik dnů. Co na to říkáte, chcete toto řešení?

Zdroj: ubuntu.com, theverge.com


Aktualizováno:

A konečně tu máme video, tak konec psaní a podívejte se, jak vše funguje.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jan Polášek

22. 2. 2012, 22:10

Tak, ještě to zabudovat do Motoroly Atrix 3 a bude to prakticky ideální řešení

paráda, tlusté prasce Balmerovič může jev tiše sedět v koutku a závidět, tohle jeho trapné WP7 ani W8 nebudou umět ještě hodně dlouho.

Přemysl Vaculík

VIP 22. 2. 2012, 11:51

Děkujeme, vyměněno ;)

kolik.kulda

22. 2. 2012, 11:45

Video zda, pokud je to ono…taky mi to neslo…

http://www.youtube.com/watch?v=ZQozs5tXxwY

Jinak skvelej napad a pokud tam pobezi nejpouzivanejsi linux aplikace, tak uz zacinam setrit misto noveho pc na telefon, nebo spis tablet?…:D…

Hm tak na video nekuknu, protože hlásí, že je soukromé.

Když to bude mít svůj „Linux market“ s tolika aplikacema jako na android marketu, tak bych to bral :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim