reklama

Android Gamer: To nejlepší z roku 2011 (2. díl)

Android Gamer: To nejlepší z roku 2011 (2. díl)
2012-01-10T07:35:33+01:00
• 10. 1. 2012

Letošní rok přinesl neuvěřitelnou porci herních novinek, a tak se na ty nejzajímavější podíváme. Dnes nás čeká již druhá porce letošních her. První díl si můžete připomenout v tomto článku.

Asphalt 6: Adrenaline HD

O něco horší grafiku, přesto o trochu zábavnější než Fast Five. Tak se letos prezentovalo již šesté pokračování závodní hry Asphalt. Ve hře nechybělo 42 licencovaných vozů známých značek, 12 různorodých tratí a také multiplayer, který jsme si mohli zahrát až v 6 hráčích naráz.

Strategie

Kvalitních strategií pro dotykové telefony je zatraceně málo. Naštěstí i tento rajon Gameloft nevynechal a v květnu minulého roku představil StarFront. První sci-fi real-time strategii, u které jste měli radost jak z hratelnosti, jednoduchého ovládání, tak i kvalitní grafiky. Připravena pro nás  byla kampaň rozdělená na 16 misí, tak i mód pro více hráčů. Stačilo si vybrat jednu ze tří frakcí a bitva mohla začít!

Starfront: Collision HD

MMORPG

Order and Chaos Online – kapesní World of Warcraft

Než se s francouzským gigantem rozloučíme, a přesuneme se k dalším úspěšným hrám vydaných v roce 2011, zastavíme se ještě u MMORPG nesoucí název Order and Chaos Online. Její příchod na dotykové zařízení potěšil především fanoušky her WOW, Lineage a dalších online RPG. Tentokrát jsme si však spoustu hodin zábavy mohli vychutnat na dotykovém zařízení. Stačí si vybrat jednu ze 4 ras, zvolit povolání a vstupenka do světa plného temných lesů, džunglí, hor a pouští je na světě. Bohužel s koupením plné verze lze hrát pouze 3 měsíce a za další dny strávené v této hře si musíte připlatit!

Gameloft byl v tomto roce skutečně králem vývojářů mobilních her a určitě předvedl mnoho dalších zajímavých titulů, které by si zasloužily v článku zmínku. V tomto roce se můžeme těšit již na třetí pokračování akční RPG Dungeon Hunter, fotbalový simulátor Real Football 2012, akční hru z divokého západu Six Guns a dalších spousty her které si pro nás Gameloft připraví.

EA MOBILE

Dalším silným vývojářem mobilních her byla firma Electronic Arts. Přestože vydávala jednu hru za druhou, pouze pár z nich dosahovalo úrovně her konkurenčního Gameloftu. O fotbalovém simulátoru FIFA 12 jsme již mluvili a tak se pojďme podívat na ty ostatní.

Need For Speed: Hot Pursuit

Pokud máte rádi pouliční závody nebo zběsilé honičky, určitě vaší pozornosti neunikla hra NFS Hot Pursuit. Druhý díl ze série NFS, který se dostal na Androidí zařízení. Tentokrát pro nás bylo připraveno celkem 20 realisticky zpracovaných vozidel známých značek, 48 závodů odehrávajících se ve dne i v noci, příjemná grafika a pár hodin zábavy. Bohužel nás hra zklamala v možnostech tuningu, kde šlo prakticky upravit jen barvu vozidel.

Dead Space: Hororové dobrodružství

Hororová střílečka Dead Space ukázala, že i EA dokáže vyrábět hry s povedenou grafikou. Příběh hry se odehrává na vesmírné stanici, která byla napadena mimozemšťany. Vaším hlavním úkolem je tuto invazi přežit.  Kromě povedeného grafického zpracování nechybí ani kvalitní ozvučení a pořádná hororová atmosféra. Slabší stránku si hra vybrala v ovládání, které nereaguje vždy tak, jak by mělo. I přesto se jednalo o jednu z nejlepších her roku 2011.

Real Racing 2 – pořádný závodní simulátor

Před koncem roku 2011 jsme se na Androidu konečně dočkali druhého pokračování závodní hry Real Racing. Nový díl přichází z 30 perfektně propracovanými modely aut známých značek, 15 různými tratěmi, které si projedete ve dne i v noci a vylepšenou grafikou. Dočkali jsme se i možnosti upravování vlastnosti vozidel, která nám u NFS chyběla. Je škoda, že jsme museli čekat tak dlouho, ale musíme říci, že se to vyplatilo!

Hockey Nations 2011 – hokej pouze pro vyvolené

Docela nás mrzí, že EA Sport nevydává hokejovou legendu NHL pro mobilní zařízení. Ještě více pak, že když už alespoň nějaký ten hokejový simulátor pro androidí zařízení výjde, tak jen pro zařízení s Tegrou 2. Majitelé telefonů HTC mají tedy prozatím smůlu a “Samsungářům” mohou jenom závidět, že svůj dotykový displej mohou proměnit v hokejovou arénu.

Druhý ročník Hockey Nations se opravdu povedl. Především musíme pochválit grafickou stránku hry, kterou vývojáři posunuli opět dopředu. Ovládání hry je také na dobré úrovni. Pokud se zapracuje více na realističnosti, tak příštím ročníkům nebudeme mít co vytknout.

Zajímavých her bylo letos opravdu hodně a každý si určitě našel tu svou. Doufáme, že i rok 2012 přinese spousty zábavy !!

Doporučené telefony, na kterých byly jednotlivé hry testovány

HTC Sensation, HTC Flyer a HTC EVO 3D

Děkujeme společnosti HTC za zapůjčení jednotlivých kousků a těšíme se na spolupráci i v tomto roce.

reklama
reklama

Roman Taliano

Zakladatel mobilního blogu Dotekománie. Stále věrný své značce HTC. Fanoušek dotykových tabletů, telefonů ale i her a počítačů. Sportovní nadšenec ( cyklistika, fotbal, florbal a plavání ), ale také fanoušek.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim