reklama

Android Gamer: To nejlepší z roku 2011 (1.díl)

Android Gamer: To nejlepší z roku 2011 (1.díl)
2016-08-04T07:36:50+01:00
• 1. 1. 2012

Letošní rok přinesl neuvěřitelnou porci herních novinek a tak se na ty nejzajímavější podíváme.

PES vs FiFA 12 – Konkurence mezi fotbaly

Nejnovější verze fotbalového simulátoru od Konami  letos zklamala. Kromě nového modu kopání přímých kopů jsme se nedočkali žádné převratné novinky. Starší grafika, chybějící licence, jednoduchá obtížnost a zápasy bez pořádné fotbalové atmosféry. To byl letošní PES 12.

pes

To EA se letos vydala jiným směrem. Dalo by se říci, že vytvořila fotbalový simulátor, který je opakem Pro Evo . Přišla s novou grafikou, propracovaným systémem ovládání, skvěle zvolenou obtížností a nevynechala ani fotbalovou atmosféru.

fifa12


Grand Theft Auto III – Legenda je zpět

Je tomu již deset let, kdy jsme si mohli poprvé na PC zahrát Grand Theft Auto ve 3D. Na oslavu tohoto výročí se vývojáři z RockStar Games rozhodli ke správnému kroku. Vydat legendární GTA III pro telefony a tablety se systémem Android a iOS.

Mobilní verze se skutečně povedla. Dobře uspořádané ovládání, propracovaná grafika a příběh, který nám připomene, jakou jsme měli před 10 lety z této hry radost. Třešničkou na dortu je přidání vlastních hudebních skladeb.

image image


ShadowGun – Špičková 3D akční hra

Ne nadarmo se říká: „Zlaté české ručičky“! Důkazem bylo vydání herní pecky Shadowgun od brněnských Madfinder Games. Ti vytvořili akční střílečku s úžasnou grafikou, propracovaným ovládáním a povedeným příběhem.

Hru si nejlépe vychutnáte hraním na tabletu. Kromě zabíjení nepřátel Vás hra donutí také přemýšlet. Pro zpestření nechybí ani různě ukryté bonusy. My se už teď nemůžeme dočkat dalšího pokračování !

image image


Sprinkle – Modří hasiči útočí

Jednoduché ovládání, skvělá grafika a bezkonkurenční hratelnost. To jsou vlastnosti hry, která chtěla překonat krále mobilních her Angry Birds. Hlavním úkolem ve hře Sprinkle však není střílení ptáků, ale hašení požárů. Je potřeba správně nasměrovat hasící vůz, namířit hadici a začít hasit tak, aby jste vše uhasili.

Angry Birds se sice překonat nepodařilo, ale i přesto se povedlo vytvořit hru s originálním nápadem.

image image


Gameloft – Král her

Nejvíce povedených herních titulů vycházelo od Gameloftu. Ten servíroval jednu hru za druhou a každý si mohl vybrat to své.

Adventury

Pokud máte rádi dobrodružné adventury plné hádanek, tak určitě vaší pozornosti neunikla hra s názvem The Adventures of Tintin. Ta přišla s povedeným příběhem kopírující Spielbergův filmový počin Tintinova dobrodružství, doplněná vynikající grafikou.

Nesmíme zapomenout ani na hru Shadow Guardian, která má sice už zastaralou grafiku, ale ještě nedávno patřila k nejlepším akčním adventurám, které jsme si mohli na mobilu zahrát.

image image

Sportovní hry

Sportovních her Gameloft moc nepředvedl, ale i přesto si jedna pozornost zaslouží. Golfové dobrodružství v pěkné kreslené grafice, kterou si dokonce z AM můžete stáhnout zcela zdarma. Řeč je o gamese Let’s Golf, která se dočkala již třetího pokračování.

Určitě se těšíme až se do našich androidích zařízení dostane Real Soccer 2012, který by mohl být zdatným konkurentem Fify a Pro Evo.

image image

Akční hry a střílečky

Zatímco sportovních her moc není, akčních her a stříleček Gameloft nabízí opravdu hodně.

Modern Combat 3: Fallen Nation

Nejnovější díl série Modern Combat, který nám Gameloft nadělil jako vánoční dárek, přichází s parádní grafikou, kterou by mohly závidět i leckteré hry na konzolích PS2 či PSP. Hra nabízí celkem 13 misích odehrávajících se v různých koutech světa od Los Angeles až po boje v Pákistánu. Nechybí ani propracovaný multiplayer, který se však díky nakupování za skutečné peníze, stává téměř nehratelný.  Opět nechybí výborný hudební doprovod a spousta hodin zábavy.

image image

9mm: Gangsterské akce

Hra, která trochu připomíná GTA a zároveň je inspirovaná hrou Max Payne. Střílečka z třetí osoby s pěknou grafikou, kvalitním hudebním doprovodem a spoustou miniher. Ani zde se nezapomnělo na multiplayer, který si můžete zahrát až 12 hráčů na 4 různých mapách. Zklamáním je trochu herní doba, jelikož se hra dá dohrát i za 4 hodiny.

Dalo by se tu mluvit i o dalších hrách. Sérii Brothers In Arms, Tom Clancy’s Rainbow Six nebo Assassin’s Creed. Na výběr je toho z akčních her a stříleček opravdu hodně.

image image

Závodní hry

Fast Five – zběsilé závody

Hra inspirovaná pátým dílem filmové série Rychle a zběsile s povedenou grafikou, dobře nastavenou obtížností a kvalitním hudebním doprovodem. Na plný plyn se budete prohánět v ulicích Ria, Hongkongu či Dominikánské republiky. Nakupujete nové auta a vylepšení, odemykáte nové tratě a sbíráte různé bonusy. Nechybí zde ani možnost vrácení času a zopakování si nepovedené jízdy.

image image

Další závodění si necháme na příště, stejně tak i druhou desítku her, které si za 2011 zaslouží pozornost !!!

reklama
reklama

Roman Taliano

Zakladatel mobilního blogu Dotekománie. Stále věrný své značce HTC. Fanoušek dotykových tabletů, telefonů ale i her a počítačů. Sportovní nadšenec ( cyklistika, fotbal, florbal a plavání ), ale také fanoušek.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim