reklama

Siri pro Android, ale pozor!!!

Siri pro Android, ale pozor!!!
2011-12-30T16:34:26+01:00
• 30. 12. 2011
4

Apple v tomto roce přišel se službou Siri, na které se prakticky pracovalo mnoho let a majitelé iPhonu 4S mohou využívat této umělé inteligence k ovládnutí telefonu. Dokonce se může zdát, že má i smysl pro humor. O Siri si můžete přečíst v jiných článcích. Jak se zdá, tak Siri zamířila na Android Market, ale pozor!!!

image

Ačkoliv na Android Marketu je možnost ke stažení Siri pro Android, tak buďte obezřetní. Jedná se prakticky pouze o zástupce pro Google Voice Action. Takže takový menší podvod, bohužel je tu další velké ALE. Tento zástupce vyžaduje při instalaci následující povolení:

  • Vaše poloha: upřesnění polohy (GPS), přibližná poloha (pomocí sítě)
  • Síťová komunikace: plný přístup k internetu
  • Vaše osobní informace: číst data kontaktů
  • Úložiště: upravit/smazat obsah úložiště USB upravit/smazat obsah karty SD
  • Síťová komunikace: zobrazení stavu sítě
  • Systémové nástroje: automatické spuštění při startu

Takže nedoporučujeme za žádných okolností instalovat, přece zástupce nepotřebuje takové oprávnění. Právě u takovýchto aplikací se rozpozná, jestli si majitel mobilu nechává záležet na tom, co si instaluje do mobilu.

Tuto aplikaci nedoporučujeme ke stažení Siri pro Android

Aktualizováno:

V tuto chvíli je aplikace již nedostupná, zřejmě Google zareagoval. Ale i tak si dávejte pozor na to, co stahujete do svého mobilu!!!

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Koukám, že aplikace byla již stažena… :)

Rostislav Bacovsky

30. 12. 2011, 19:30

Android Market před vložením aplikace do nabídky zjišťuje, zda-li není v app vložen škodlivý kód dle jistých parametrů. Pakliže je aplikace čistá, povolí ji. O oprávnění aplikace je uživatel informován před instalací a k dokončení instalace s těmito musí souhlasit. Tak že, kde je chyba???:-)

Nechápu jednu věc.Jak je to možné,že Android market tohle může dovolit když to vkládají na jejich stránky.Okamžitě bych tu aplikaci stáhnul.

SudruhStopa

30. 12. 2011, 17:42

Viac ma uchvatili tie odporucane aplikacie na boku: Skyvi (Siri for Android), iris (alpha), Speerit [s ikonkou Siri], Fake siri for Android, Risi beta, Andy – siri for Android. Keby tam nebolo Vlingo a Aran tak je to jeden prizivnik na druhom.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim