[Oficiálně] HTC Flyer dostává Honeycomb

[Oficiálně] HTC Flyer dostává Honeycomb 2011-12-6

Už jsme Vás informovali o tom, že se Android 3.X chystá na první tablet společnosti HTC – Flyer. Spekulace se změnili ve skutečnost a společnost rozjíždí distribuci aktualizace napříč Evropou.

Absence tabletové verze Androidu byla tomuto přístroji vyčítána hned od začátku. Tablet se totiž prodává s Androidem v telefonní verzi 2.3, který je obohacen o nástavbu HTC Sense. Výrobce ovšem hned na začátku prodeje aktualizaci slíbil a slovo dodržel. První, kdo se aktualizace dočkal, jsou majitelé tabletu ve Francii, kteří vlastní vyšší verzi (32GB  s 3G modulem). Ostatní verze se aktualizace dočkají brzy.

V naší republice zatím update není dostupný, ale určitě dorazí zanedlouho. Celý aktualizační balíček má 210 MB a tak je nutné počítat s větším přenosem dat, nejlépe přes Wifi.

Jak už bylo řečeno, nová verze operačního systému pro Flyer je tabletový Honeycomb. Jedná se o verzi 3.2 a HTC přibalilo svojí vlastní nástavbu HTC Sense. Nečekejte však žádné velké designové rozdíly mezi čistým systémem a systémem obohaceným o Sense. Přibyla však podpora pera HTC Scribe a bylo přidáno několik  známých HTC widgetů.

Jestli Flyer dostane i aktualizaci na Android 4.0 ICS, je zatím ve hvězdách, ale s určitostí víme, že rozhodně nebude v první vlně přístrojů společnosti HTC, které budou aktualizovány.

Zdroj: slashgear, phonearena


Aktualizace: Objevily se první informace o tom, že je update dostupný už i u nás. Pokud tablet vlastníte a aktualizace u Vás již proběhla, podělte se s námi o první dojmy v diskuzi.

KategorieČlánky
Matouš Eckert

Zajímám se o moderní technologie, telefony, tablety, internet a vše, co se kolem toho točí. Na Dotekománii píšu články, točím pořad Na Dotek a seriál Windows Phone Apps. Mimo svého pisálkovství stále ještě studuji jedno pražské gymnázium.

prague77

7. 12. 2011, 17:44:25
reply

Ahoj.
Ja mam presne opacnou zkusenost. Jsem nestastny…ale treba delam neco spatne.
Co me vadi:
– oriznuti te obrazovky
– web prohlizec se divne seka
– nevyuziti cele obrazovky (mensi ikony, ale nejdou do okraju)
– odadene, neodladene – predtim vam to prislo horsi?

Diky

ruxak

7. 12. 2011, 12:57:14
reply

Ale největší bonus je ten že celý tablet jde ovládat perem. Dle mého nejlepší tablet na trhu!!

ruxak

7. 12. 2011, 12:52:55
reply

Aktualizoval jsem včera večer (verze 32GB s 3G). A jsem maximálně spokojený. Systém se zdá být výborně odladěný. Vše funguje jak má. Jednoznačně palec nahoru!!

qepo

6. 12. 2011, 20:38:12
reply

Aktualizace proběhla ok,výrazná změna senzorová tlačítka na těle přístroje nefungují přesunula se na obrazovku čím se nepatrně zmenšila využitelnost displaye,ale jinak je to posun kupředu.