reklama

Sony odkupuje podíl Ericssonu, společná značka končí

Sony odkupuje podíl Ericssonu, společná značka končí
2011-10-27T10:59:16+01:00
• 27. 10. 2011

Spekulace se potvrdily. K dnešnímu ránu Ericsson potvrdil prodej svého podílu společnosti Sony. Společná značka tak končí po deseti letech spolupráce. Co bude dál?

se

Podle dnešního vyjádření bude padesáti procentní podíl odkoupen společností Sony za cenu 1,05 miliardy EUR (v přepočtu 26 miliard českých korun). Sony tak bude mít větší prostor pro zakomponování mobilních telefonů do svého portfolia produktů, jako jsou herní konzole nebo tablety. Je tak pravděpodobné, že se dočkáme dalších podobných projektů, jako byl telefon Xperia Play, který spojoval smartphone využívající systém Android a ovládají prvky převzaté z herní konzole Playstation.

Podle oficiální vyjádření společnosti na sociální síti Facebook, chystá Sony strategii “čtyř obrazovek”. Ta by měla propojit platformy PC, TV, tablety a smartphony. Můžeme tak očekávat vysokou míru propojení mezi těmito produkty společnosti Sony. Je tak zároveň jisté, že produkce telefonů zůstane zachována.

play

Spolu s podílem získá Sony i několik důležitých patentů, které se týkají bezdrátových technologií. Celá transakce bude dokončena až po lednu v roce 2012, jelikož Sony čeká na schválení obchodu od regulačních úřadů.

Sony Ericsson za dobu své existence vyráběl jak “hloupé” telefony, tak později i moderní smartphony. Mimo Android, kterému se věnuje dnes, dříve vyráběl i zařízení vybavené operačním systémem Symbian.

Zdroj: engadget, Sony Ericsson


Jedním z posledních telefonů, které SE vyrobil a vybavil jej operačním systémem Symbian, byl model Vivaz. Tento přístroj používala i naše redakce a Vy si o něj můžete zasoutěžit v naší soutěži.

Pokud jste se ještě nezapojili, více informací naleznete v posledním díle našeho pořadu Android Apps.

reklama
reklama

Matouš Eckert

Zajímám se o moderní technologie, telefony, tablety, internet a vše, co se kolem toho točí. Na Dotekománii píšu články, točím pořad Na Dotek a seriál Windows Phone Apps. Mimo svého pisálkovství stále ještě studuji jedno pražské gymnázium.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim