reklama

Víkendová statistika: Souboj Androidů

Víkendová statistika: Souboj Androidů
2011-09-03T23:42:56+01:00
• 3. 9. 2011

Google včera uvolnil poslední statistiky týkající se podílů jednotlivých verzí jeho mobilního systému Android. Máme k dispozici i statistiky z předešlého sledovaného období a tak můžeme oba výsledky porovnat.

01986196-photo-logo-android-skate

Nejdříve se podíváme na graf zobrazující stav poměru verzí Androidu v srpnu.

chart

Na první pohled je patrné, že Android ve verzi 2.2, který má už skoro 56 %, je jasným vítězem na poli Androidích zařízení. Verzi 2.1 (s podílem 15 %) už nyní překonává Android 2.3.x, který má na svém kontě více jak 24% podílu. Důležité je podívat se i na podíl tabletového Androidu série 3.x. Všechny jeho verze mají zatím na celkovém koláči mizivých 1,3 procent. Potěšující je i slabý podíl starých verzí Androidu série 1.x, který se neustále snižuje.

O měsíc později se situace celkem výrazně posunula kupředu a Google vydal zářijový koláč.

android

Nejvýrazněji se posunul podíl Androidu série 2.3.x (na 31 %) a to hlavně na úkor verze 2.2, která má nyní 51 %. Zatímco podíl 2.2 klesl, vypadá to, že Android 2.1 tento problém nezasáhl, jeho podíl se moc nezměnil a zařízení s 2.1 zřejmě nedostávají (oproti zařízením s 2.2) update na nejnovější verzi 2.3.

Posledním důležitým údajem je podíl tabletové verze Androidu. Z minulého období poposkočil pouze velice málo na nynějších 1,4 procenta.

Vypadá to tedy, že oproti masivním prodejům Androidích telefonů zatím tablety tolik netáhnou a na vyšší čísla si tak budeme muset ještě počkat.

Na závěr se ještě můžete podívat jak se podíly vyvíjely v čase:

chart (1)

Zdroj: Google

reklama
reklama

Matouš Eckert

Zajímám se o moderní technologie, telefony, tablety, internet a vše, co se kolem toho točí. Na Dotekománii píšu články, točím pořad Na Dotek a seriál Windows Phone Apps. Mimo svého pisálkovství stále ještě studuji jedno pražské gymnázium.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim