reklama

Bada OS jako Open-Source?

Bada OS jako Open-Source?
2011-09-21T00:01:01+01:00
• 21. 9. 2011
6

Společnost Samsung vyrábí v současnosti smartphony postavené na třech operačních systémech. Prvními dvěma jsou Android a Windows Phone 7, tím posledním, ale nepřehlédnutelným, je Bada OS. Tento systém můžete najít pouze na smartphonech od Samsungu, aspoň zatím.

bada-intro-rm-eng

Podle deníku Wall Street Journal začal Samsung uvažovat anebo dokonce plánovat uvolnění Bada OS jako Open-Source systém. Nyní se dočkal verze 2.0 a již příští rok by se mohl ukázat v celé své kráse. Pokud by k tomu došlo, mohl by se systém Bada objevovat i na jiných telefonech než jen od Samsungu. Dokážete si představit třeba HTC nebo Huawei mobil se systémem Bada?

samsung-bada-logo

Proč takový krok plánuje udělat Samsung? Zde se již může pouze spekulovat, možná se jedná o odpověď na spojení Motoroly a Googlu, nebo chce Samsung vdechnout více života do tohoto systému.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Udělají z toho open source a bude z toho stejnej nesmysl jako Android,zasekanej systém s debilníma nádstavbama různých výrobců.

carlooser

21. 9. 2011, 14:21

baza58: Trošku předčasné hovořit něco o WP7, myslím, že právě rok 2012 rozhodne o tom zda Samsung bude či nebude vyrábět něco s WP7. A dle mého názoru bude vyrábět i po roce 2012.
Jinak Bada jakožto OpenSource je k ničemu. Jen se roztříští stejně jako Android.

Takže uživatelé HD2 by se dočkali kromě WP7, Androidu, Ubuntu ale i Bady. Tak to bych ještě vážněji uvažoval o jeho koupi :)

vsak on se WP7 zacne prodavat mnohem lip. Mango je super.

koalalumpur

20. 9. 2011, 18:21

bolo by to fajn

Proč „nepřehlédnutelným“? Samsung uvažuje o tom, že už nebude na konci roku 2012 vyrábět WP7 telefony, protože se prodávají hůř než mobily s badou? Navíc Samsung je zaměřený na OS bohužel takhle: 1. Android, 2. Bada a 3. WP7.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim