reklama

Samsung spolupracuje s komunitou, podpořil alternativní CyanogenMod

Samsung spolupracuje s komunitou, podpořil alternativní CyanogenMod
2012-09-30T14:23:10+01:00
• 7. 6. 2011
11

Možná jste už četli zprávy o zamykání bootloaderu telefonů, o tom jak se výrobci negativně staví k modifikacím systému (povětšinou jde o Android). Donedávna bylo nemyslitelné, aby jakýkoliv výrobce otevřeně podporoval komunitu vývojářů, jejíž největší snahou je nahradit dodávaný operační systém mobilu.

samsung_galaxy_s2

Tentokrát se vyznamenala společnost Samsung, když poslala svou vlajkovou loď Galaxy S II člověku známému jako AtinM. Ten je součástí skupiny CyanogenMod developers. Samsung si uvědomil silné postavení komunity uživatelů a přímo podpořil vznik alternativního systému pro svůj telefon.

image

Aktualizováno:

Podle některých informací z komunity a hlavně z XDA developers se zdá, že Samsung vytváří oficiální podporu CyanogenMod (CM7) pro Samsung Galaxy S II. To je dosti nevídaná cesta spolupráce s kdysi nenáviděnou komunitou. Někteří předpokládají, že CM7 (a možná i následovné verze) budete moci oficiální cestou dostat do mobilu od Samsungu.

cyanogenmodlogo-300x300

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

To skejpa:základní Sw Android dělá právě Cyanogen komunita takze u nej zustanou všichni :-)

Paráda, tohle se moc povedlo… Mohli by takhle podpořit všechny svoje androidí mobily, ušetřili by si hromadu trápení s FW a prodejnost telefonů by šla nejspíš o pár procent nahoru.

Všechna sláva a čest Samsungu. Kéž by se takto zachovali i ostatní výrobci. Pokud si uživatel opravdu bude moci nahrát oficiální CM7 do SGS2, tak to bude naprostá bomba. Jen nevím, kdo pak zůstane u základního softwaru :D

Tak to klobouk dolů.. Mimochodem mám v ruce svůj nový Galaxy SII, před pár hodinami mi přišel.. Jsem nadšen, neskutečná technologie.

Buffalo007

8. 6. 2011, 15:58

Výborný tah. Samsung bude mít o starost míň a uživatelé budou mít o něco lepší systém. Když vezmu že HTC přestane zamykat bootloader, tak se to začíná zajímavě vyvíjet.

Super tah, Samsung si uvědomil, že na dokonalý firmware nestačí sám. Kéž by se to dělo i s SGS 1.

silverkeeper

8. 6. 2011, 11:40

paráda, teď ještě ostatní aby si uvědomili že bránit uživatelům změnit si (opensource!) systém je blbost

velmi dobry tah :) samsung mel vzdy malinko problem s akutalizaci firmware a tahle to za nej bude delat nekdo jiny :)

no neviem či oficialnou cestou ale je to super. Možno samsung pošle vyvojarov do CM aby spolupracovali na nových verziach SW

a prichádza nový Samusng SIII s operačným software-om CM8 postaveným na Androide Ice Cream :)

Bez komentáře.

koalalumpur

7. 6. 2011, 10:14

waw

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim