reklama

Microsoft ruší služby My Phone a starší Marketplace

Microsoft ruší služby My Phone a starší Marketplace
2012-09-30T14:23:07+01:00
• 14. 6. 2011
3

Microsoft nyní zkouší nalákat nové zákazníky na jejich nejnovější počin Windows Phone 7 a hlavní reklamní nápor můžeme očekávat s chystaným updatem WP7 Mango, kde budou integrované nové služby a hlavně systém bude více odladěn. Dlouho se spekulovalo nad tím, co udělá se starším systémem Windows Mobile 6.x a jak dlouho jej bude podporovat.

MicrosoftMyPhone

Nyní je již jasno, že Microsoft nehodlá tento systém udržovat při životě do nekonečna. Již tento rok se zastaví dvě služby. Jedna z nich je webový Marketplace pro WM6.x, datum umrtvení této služby je stanoveno na 15. července tohoto roku. Majitelé mobilů se ovšem nemusí bát, že by jim nefungoval Marketplace v mobilu, ten stále poběží, jen webová podoba bude ukončena.

Windows_Mobile_6.5_start_button

Další služba, kterou čeká oprátka, je My Phone. Tato služba synchronizuje a zálohuje data z mobilu (kontakty, kalendář, texty, fotografie, atd.). Zde dojde k zastavení 7. srpna 2011, ale opět Microsoft myslel tak trochu na zadní vrátka. Po tomto datu nepřijdete o veškerá data, pouze dojde k migraci na novější služby z dílny Microsoftu a to Skydrive. Na ten budou převedena následující data:

  • kontakty (csv)
  • položky z kalendáře (ics)
  • textové zprávy (txt)
  • fotografie (jpg, jpeg, gif, png, tif, fit, wbmp, bmp, opl, n3a, ota)

Pokud si chcete ponechat nebo ochránit videa, hudbu, dokumenty a oblíbené stránky, tak si je musíte vyzálohovat osobně do počítače. Pokud tak neučiníte a bude vám odepřen přístup k těmto datům, tak máte poslední možnost požádat Microsoft o zaslání těchto dat na CD. Toto zasílání můžete využít až do 5. října 2012.

Bližší informace: Microsoft

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

SkyDrive je na houby, ten žádnou synchronizaci a zálohování dat z mobilu neumožňuje, to je naprosto jiná služba.

Přemysl Vaculík

VIP 14. 6. 2011, 11:00

No neutnul až tak doslovně, převádí třeba na novější službu SkyDrive, která nabízí 25GB zdarma.

Proto až mi příště někdo přijde s jakoukoliv on-line službou nebo např. u sw nutností on-line aktivace (a v první řadě MS), pošlu ho dost daleko. Jedině věci, který má člověk od začátku do konce pod kontrolou a nezávisí na cizí libovůli. Tohle MS utnul pro hw, který se prakticky ještě prodává, asi aby si lidi běželi koupit jejich další supermobilní systém. Ha, ha.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim