Microsoft ruší služby My Phone a starší Marketplace

Microsoft ruší služby My Phone a starší Marketplace 2012-9-30

Microsoft nyní zkouší nalákat nové zákazníky na jejich nejnovější počin Windows Phone 7 a hlavní reklamní nápor můžeme očekávat s chystaným updatem WP7 Mango, kde budou integrované nové služby a hlavně systém bude více odladěn. Dlouho se spekulovalo nad tím, co udělá se starším systémem Windows Mobile 6.x a jak dlouho jej bude podporovat.

MicrosoftMyPhone

Nyní je již jasno, že Microsoft nehodlá tento systém udržovat při životě do nekonečna. Již tento rok se zastaví dvě služby. Jedna z nich je webový Marketplace pro WM6.x, datum umrtvení této služby je stanoveno na 15. července tohoto roku. Majitelé mobilů se ovšem nemusí bát, že by jim nefungoval Marketplace v mobilu, ten stále poběží, jen webová podoba bude ukončena.

Windows_Mobile_6.5_start_button

Další služba, kterou čeká oprátka, je My Phone. Tato služba synchronizuje a zálohuje data z mobilu (kontakty, kalendář, texty, fotografie, atd.). Zde dojde k zastavení 7. srpna 2011, ale opět Microsoft myslel tak trochu na zadní vrátka. Po tomto datu nepřijdete o veškerá data, pouze dojde k migraci na novější služby z dílny Microsoftu a to Skydrive. Na ten budou převedena následující data:

  • kontakty (csv)
  • položky z kalendáře (ics)
  • textové zprávy (txt)
  • fotografie (jpg, jpeg, gif, png, tif, fit, wbmp, bmp, opl, n3a, ota)

Pokud si chcete ponechat nebo ochránit videa, hudbu, dokumenty a oblíbené stránky, tak si je musíte vyzálohovat osobně do počítače. Pokud tak neučiníte a bude vám odepřen přístup k těmto datům, tak máte poslední možnost požádat Microsoft o zaslání těchto dat na CD. Toto zasílání můžete využít až do 5. října 2012.

Bližší informace: Microsoft

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

xls

15. 6. 2011, 11:20:53
reply

SkyDrive je na houby, ten žádnou synchronizaci a zálohování dat z mobilu neumožňuje, to je naprosto jiná služba.

Přemysl Vaculík

14. 6. 2011, 11:00:36
reply

No neutnul až tak doslovně, převádí třeba na novější službu SkyDrive, která nabízí 25GB zdarma.

xls

14. 6. 2011, 10:58:17
reply

Proto až mi příště někdo přijde s jakoukoliv on-line službou nebo např. u sw nutností on-line aktivace (a v první řadě MS), pošlu ho dost daleko. Jedině věci, který má člověk od začátku do konce pod kontrolou a nezávisí na cizí libovůli. Tohle MS utnul pro hw, který se prakticky ještě prodává, asi aby si lidi běželi koupit jejich další supermobilní systém. Ha, ha.