reklama

Windows Phone 7 – 1.5 miliónu prodaných

Windows Phone 7 – 1.5 miliónu prodaných
2012-09-30T14:24:09+01:00
• 21. 12. 2010
1

Začátky prodeje mobilních telefonů s novým systémem Windows Phone 7 byly velmi vlažné, aspoň podle některých zdrojů. Konečně tu jsou nějaké konkrétnější čísla a přímo z Redmondu. V prvních 6 týdnech bylo prodáno 1.5 miliónu telefonů s tímto novým systémem, což je na úplnou novinku slušný výkon.

Windows-Phone-7-series-logo

Toto číslo se týká prodeje pomocí retail kanálu, tím jsou myšleni prodejci a mobilní operátoři. Ačkoliv se po uveřejnění tohoto čísla ozvali lidé, kteří jasně mluví o neúspěchu a  také o tom, že konkurenčních mobilů se prodá více za měsíc. Ale musíme si uvědomit, že WP7 jsou kompletně novým systémem s novým grafickým prostředím. Navíc retail kanálem se chápe maloobchodní prodej. O úspěchu se rozhodne až v roce 2011.

Jiná čísla:

  • Microsoft Marketplace obsahuje 4000 aplikací (stejné množství u Android Marketu až po 5 měsících)
  • 18 000 vývojářů pro MM
reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Doporucuji autorovi cely clanek prepracovat cely clanek. Podobne clanky vysly i v zahranici, ale s tim, ze tech 1,5 mil. prodanych ks neni formou retailoveho prodeje, ale velkoobchodniho prodeje, t.j. tech 1,5 mil. ks nebylo prodano koncovym zakaznikum, ale je vyrobci dodali ditributorum. A kritika techto cisel se tykala toho, ze se neda nijak rozlustit kolik z tech 1,5 mil. ks bylo skutecne dodano koncovym zakaznikum a kolik jich jeste lezi na skladech distributoru.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim