reklama

iPad z karbonového vlákna?

iPad z karbonového vlákna?
2012-09-30T14:24:25+02:00
• 19. 11. 2010

Nynější doba je hlavně o patentech. Mnoho lidí sleduje nejnovější registrované patenty velkých firem. Jednou z nich je samozřejmě i Apple a podařilo se zachytit jejich nový patent na kompletně nové tělo pro iPad.

patent-101118-1

Ačkoliv hliník je značkou Applu, tak v budoucnu se jím může stát karbonové vlákno. Nynější verze jsou vyráběny z hliníku, ale to přináší větší hmotnost a o něco horší podmínky pro příjem Wi-Fi a dalších sítí. Karbonová vlákna, neboli uhlíková vlákna, v sobě neskrývají jen lehkost, ale i větší pevnost a tuhost. Záleží na způsobu výroby takového karbonového těla, kde je nutno dodržet velmi náročný výrobní proces při skládání uhlíkových vláken do nejrůznějších matic.

patent-101118-2

Takto vytvořené tělo nové generace iPadů by získalo lehkost, pevnost a lepší podmínky pro zachycení signálů mobilních sítí a Wi-Fi. Ale toto neznamená, že se hned vrhne Apple do nové technologie, pouze chce chránit své nápady. Bohužel technologie výroby karbonového těla je velmi náročná a není nejlevnější. Třeba se dočkáme karbonového iPhonu, ačkoliv ten stávající je ze skla.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim