iPad z karbonového vlákna?

iPad z karbonového vlákna? 2012-9-30

Nynější doba je hlavně o patentech. Mnoho lidí sleduje nejnovější registrované patenty velkých firem. Jednou z nich je samozřejmě i Apple a podařilo se zachytit jejich nový patent na kompletně nové tělo pro iPad.

patent-101118-1

Ačkoliv hliník je značkou Applu, tak v budoucnu se jím může stát karbonové vlákno. Nynější verze jsou vyráběny z hliníku, ale to přináší větší hmotnost a o něco horší podmínky pro příjem Wi-Fi a dalších sítí. Karbonová vlákna, neboli uhlíková vlákna, v sobě neskrývají jen lehkost, ale i větší pevnost a tuhost. Záleží na způsobu výroby takového karbonového těla, kde je nutno dodržet velmi náročný výrobní proces při skládání uhlíkových vláken do nejrůznějších matic.

patent-101118-2

Takto vytvořené tělo nové generace iPadů by získalo lehkost, pevnost a lepší podmínky pro zachycení signálů mobilních sítí a Wi-Fi. Ale toto neznamená, že se hned vrhne Apple do nové technologie, pouze chce chránit své nápady. Bohužel technologie výroby karbonového těla je velmi náročná a není nejlevnější. Třeba se dočkáme karbonového iPhonu, ačkoliv ten stávající je ze skla.

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.