reklama

Android monitoruje srdce v reálném čase

Android monitoruje srdce v reálném čase
2012-09-30T14:01:34+02:00
• 11. 10. 2010
2

Mobilní telefony jsou čím dál více začleňovány do našeho života, v ne příliš vzdálené budoucnosti vám kapesní Android řekne, že je čas zajít k doktorovi – třeba kvůli blížícímu se infarktu…

mobilephone-1286641368

Holandští vědci představili demoverzi nové bezdrátové technologie BAN (body area network). Jednoduše řečeno, tato síť přiděluje vašemu tělu IP adresu. Technické detaily zatím nejdou přesné, ale senzory umístněné na vašem těle odesílají informace do zařízení, které je připojeno do SD slotu mobilního telefonu. Vše probíhá v reálném čase. Pomocí speciálního softwaru, pro systém Android a bezdrátové technologie založené na standardu nRF24L01+, dokáže díky senzorům monitorovat základní funkce vašeho těla.

Tuto technologii v budoucnu využijí lidé se srdečním onemocněním. Díky EKG senzorům je lékař informován o vašem stavu. Dokonce by  tato technologie mohla v budoucnu zachránit život, pokud by se jednalo o infarkt, tak by mobil automaticky zavolal pomoc. Využití se najde také u sportovců. Zatím je vše ve fázi testování prototypu.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Barbar_cz

17. 10. 2010, 9:40

Tak můžeš si vybrat – buď dáš do SD slotu senzor EKG a nebo Ti do odumírajícího mozku bude ještě znít Tvoje oblíbená skladba z SD karty :-DDDD

Jedná se samozřejmě o TESTOVACI PROTOTYP!!! Výsledá verze bude vypadat naprosto jinak.

pěkné, má to však jednu velkou vadu na kráse, kam dám SD kartu, když port na SD kartu osadí ten bezdrátový modul? Bez SD karty bude G1 pěkně očesaná, nebylo by lepší použít pro komunikaci modrý zub?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim