reklama

WP7: co můžeme čekat (5x video)

WP7: co můžeme čekat (5x video)
2010-09-10T00:39:33+02:00
• 10. 9. 2010
5

Nejočekávanější operační systém tohoto roku je již dávno u výrobců mobilních telefonů, to už víme, ale musíme čekat na první oficiální prodejní mobily s tímto systémem. Válka mezi čtenáři již běží, jedni přepokládají velký neúspěch a druzí návrat Microsoftu na mobilní trh. Bohužel do první oficiální recenze si budeme muset počkat, ale již nyní kolují různé mobily s WP7. A mohu říci, že je tu naděje pro tento systém. Na webu YouTube je několik videí, na kterých se tento systém jeví velmi dobře a má konkurenční potencionál.

apps-windows-phone-7

Bohužel následující videa jsou pouze v angličtině, ale i tak se dá ledaco vypozorovat. Jen upozorňuji, že testovaná verze není oficiální a ve výsledku se může lišit. Na prvním videu jsou praktické zkušenosti s ovládáním a s menu:

Na druhém videu je názorná ukázka psaní a používaní sms zpráv. Zde se spíše jedná už o chat a to hlavně způsobem zobrazování celé konverzace s dotyčnou osobou.

Na třetím videu je vidět jednoduché srovnání rychlosti startu těchto telefonů HTC HD2, Google Nexus One a iPhone4 s konkurenčním telefonem LG s WP7. Výsledek je celkem překvapivý, vyhrává WP7 s časem 25 sekund.

A na posledním videu můžete vidět celkem příjemnou práci s mapami Bing, otázka je, jestli budou stejně fungovat v Evropě a hlavně u nás.

To by bylo k samotnému systému vše, ale na svět už přicházejí mini aplikace pro tento systém. Nebo spíše pokusy od různých uživatelů. Pokud jste student, tak již nyní sami můžete začít s programováním a to zcela zdarma, jak na to si můžete přečíst v tomto článku WinPho 7: zdarma vývoj a MarketPlace?. Opět jsem zapátral a našel jsem pro vás menší ukázku jedné prvotiny:

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

to video s tym startom operacneho systemu ma nepresvedcilo o tom,ze wm7 ma najrychlejsi startup.Vplyva na to viac faktorov( hardware telefonov + optimalizacia systemu,..)takze nie je lahke robit hned zavery. Inak ten LG vyzera slusne:)

uzivatel_cz

10. 9. 2010, 11:40

Pekna videa.
Na zahranicnich webech jsou obrazky a videa modelu od Samsung a Asus, jen pochopitelne ne takhle detailni.

sledovat video a přitom si to překládat není stejné jako učení slovíček a gramatiky. Přeložit to zvládnou Vysokoškoláci a studenti jazykových škol nebo ti co navštěvují speciální kroužky v AJ.

Přemysl Vaculík

10. 9. 2010, 8:27

ano dnes, ale to co píšeš platí pro mladé lidi.

bohužiaľ videá sú v angličtine? O.o veď angličtina je dnes jazyk č.1 bez ktorého si ani nenájdete normálnu prácu. bežne sa dnes na školách učia 3 cudzie jazyky ale každý kto vyštuduje aj obyčajnú strednú školu musí ovládať minimálne 2 cudzie jazyky jeden z nich by mala byť angličtina. kto nevie po anglicky mal by urýchlene navštíviť nejaký kurz lebo bez nej sa dnes nedá fungovať.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit