Android 2.2 není pro tablety

Android 2.2 není pro tablety 2012-9-30

Android je fenomén naší doby a spousta z nás musí uznat, že se jedná o velmi dobrý operační systém pro chytré mobilní telefony. Takto byl původně plánován, ale aby svět mobilních zařízení odpověděl rázně na Apple iPad, začal doslova chrlit tablety s Androidem. Hugo Barra, Product Management Director u společnosti Google, oznámil, že ani nejnovější verze tohoto operačního systému, není pro určena pro tablety.

android_froyo

Android FroYo 2.2 nebyl nikdy optimalizován pro jakýkoliv tablet a je tím pádem především určen pro smartphony. Jedna ze světlých vyjímek je Dell Streak, ale o tom se můžeme hádat. Tím hlavním důvodem, proč není pro tablety, je, že není optimalizovaný samotný Android Market. Jednoduše řečeno, v tomto systému zatím chybí mechanismus, který by dokázal pracovat s tablety. Samotné aplikace z Android Marketu nemusí správně pracovat, jestli vůbec, na tabletech s FroYo. Takže se můžete setkat s aplikacemi, které mohou a nebo nemusí pracovat správně na daném tabletu.

android3_specs

Samozřejmě se nemusí bát uživatelé tohoto operačního systému, Google začíná pracovat na mechanismu pro Android Market, který vám nabídne ty správné aplikace pro váš tablet. S největší pravděpodobností prvním optimalizovaným systémem čistě pro tablety bude Android 3.0.

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

wojta

12. 9. 2010, 10:46:31
reply

No mě by celkem zajímalo, co myslí tím, že není Market optimalizovaný pro tablety? Jak se tablet liší od běžného dotykového telefonu?
Optimalizovaná musí být zejména aplikace a co se týče rozlišení, tak pokud UI navrhne vývojář správně a podle doporučení Googlu, tak není problém. I mechanizmus různého GUI v layoutech pro různá rozlišení je v Androidu snad už od 1.6. Stejně tak se dá nastavit, že rozměry prvků jsou v dp (density dependent pixels) a ne px, tj. na různých rozlišeních bude poměrem k obrazovce stejně velký.
Většinou to nedělá žádné problémy, setkal jsem se akorát u několika málo aplikací, že obrazovka byla zmenšená (Samsung Tab).