reklama

Nokia Kinetic – pohyblivá kalkulačka?

Nokia Kinetic – pohyblivá kalkulačka?
2012-09-23T12:25:55+01:00
• 20. 7. 2010

Koncept britského designéra Jeremy Innes-Hopkinse nám připomíná jednoduchou kalkulačku. Nenechme se ovšem zmýlit, jelikož se jedná o koncept mobilního telefonu Nokia. Tento koncept dostal název Nokia Kinetic.

Přední strana Nokie Kinetic nám připomíná Nokii X6. Najdeme na ni tedy veliký dotykový displej a 3 ovládací tlačítka. Zádní stranu telefonu kromě tenkého těla také tvoří oblouk. V tomto oblouku je kromě  akumulátoru umístěn také speciální elektromagnet, který umožňuje postavení telefonu na vlastní nohy. V praxi to znamená, že pokud nám například někdo zavolá a telefon bude ležet na zádech, tak se automaticky postaví. V případě, že odmítneme hovor nebo jej ukončíme, vrátí se zpět do své původní polohy.

Autor konceptu již nyní pracuje na prototypu, který je 8 mm tlustý, zatímco spodní oblouk má 18mm. V budoucnosti uvidíme, zda se bude jednat o mobilní telefon značky Nokia nebo nakonec vyrobí svou vlastní.

Na první pohled klasická jednoduchá čínská kalkulačka

reklama
reklama

Roman Taliano

Zakladatel mobilního blogu Dotekománie. Stále věrný své značce HTC. Fanoušek dotykových tabletů, telefonů ale i her a počítačů. Sportovní nadšenec ( cyklistika, fotbal, florbal a plavání ), ale také fanoušek.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim