TV v mobilu přes 3G? (Aktualizováno)

TV v mobilu přes 3G? (Aktualizováno) 2010-6-25

TV mobielAčkoliv v České republice se teprve začíná budovat 3G síť, tak v zahraničí jsou opět napřed, jako vždy. Konkrétně ve Velké Británii se rozhodli tamější tři velcí mobilní operátoři testovat novou technologii. Těmi jsou Orange, Vodafone a O2. Jak z názvu článku správně tušíte, jedná se o sledování TV kanálů v mobilu.

Technologie nese název Integrated Mobile Broadcast (IMB) a využívá část spektra 3G sítě.Tato část by měla být Time Division Duplex (TDD), která je součásti stávajících licencí 3G sítí. V této části signálu nebudou moci uživatelé telefonovat nebo psát textovky, bude určena pouze pro vysílání. K testování nové technologie přistoupí operátoři na podzim tohoto roku a bude dostupná v Západním Londýně a Slough. Doufají, že se tak otevřou dveře ke slušnému sledování TV v mobilním telefonu. Samozřejmě, že se jedná o doplněk stávající 3G sítě.

V komentářích zaznělo, že v České republice je již TV v mobilu, ale nejedná se o tu samou technologii.

Zde je vyjádření O2:

Mobilní TV provozovaná Telefonicou O2 v České republice využívá všem zákazníkům dostupný datový broadband, který je postaven na technologii 3G FDD (Frequency Division Duplex) a  doručení mezi klientem a streaming serverem je pomocí unicastu (peer to peer připojení)“. Nejedná se tedy o technologii IMB, která je testována O2 UK  nad 3G TDD a využívá ke způsobu šíření videa broadcast“.

KategorieNezařazené
Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

z.pepa

25. 6. 2010, 11:25:47
reply

No mobilní TV přece nabízí O2 už nějaký ten pátek…

Ze stránek O2

Mobilní TV (ČT 1, ČT2, ČT 24, ČT 4, Nova. Prima, TV Óčko, Meteo TV) * s DPH
Přenos signálu po dobu 24 hodin. Přenos signálu je vázán na zákazníka a telefon.
20,00 Kč
Přenos signálu po dobu 7 dnů. Přenos signálu je vázán na zákazníka a telefon.
75,00 Kč
Přenos signálu po dobu 30 dnů. Přenos signálu je vázán na zákazníka a telefon.
150,00 Kč

*1 Služba mobilní televize je dostupná pouze v síti 3G a to ve vybraných lokalitách (více na http://www.cz.o2.com/osobni/podpora-a-servis/mapy-pokryti.html). Mobilní televizi lze sledovat pouze na telefonu podporujícím technologii 3G.