reklama

TV v mobilu přes 3G? (Aktualizováno)

TV v mobilu přes 3G? (Aktualizováno)
2010-06-25T08:00:06+01:00
• 25. 6. 2010
1

TV mobielAčkoliv v České republice se teprve začíná budovat 3G síť, tak v zahraničí jsou opět napřed, jako vždy. Konkrétně ve Velké Británii se rozhodli tamější tři velcí mobilní operátoři testovat novou technologii. Těmi jsou Orange, Vodafone a O2. Jak z názvu článku správně tušíte, jedná se o sledování TV kanálů v mobilu.

Technologie nese název Integrated Mobile Broadcast (IMB) a využívá část spektra 3G sítě.Tato část by měla být Time Division Duplex (TDD), která je součásti stávajících licencí 3G sítí. V této části signálu nebudou moci uživatelé telefonovat nebo psát textovky, bude určena pouze pro vysílání. K testování nové technologie přistoupí operátoři na podzim tohoto roku a bude dostupná v Západním Londýně a Slough. Doufají, že se tak otevřou dveře ke slušnému sledování TV v mobilním telefonu. Samozřejmě, že se jedná o doplněk stávající 3G sítě.

V komentářích zaznělo, že v České republice je již TV v mobilu, ale nejedná se o tu samou technologii.

Zde je vyjádření O2:

Mobilní TV provozovaná Telefonicou O2 v České republice využívá všem zákazníkům dostupný datový broadband, který je postaven na technologii 3G FDD (Frequency Division Duplex) a  doručení mezi klientem a streaming serverem je pomocí unicastu (peer to peer připojení)“. Nejedná se tedy o technologii IMB, která je testována O2 UK  nad 3G TDD a využívá ke způsobu šíření videa broadcast“.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

No mobilní TV přece nabízí O2 už nějaký ten pátek…

Ze stránek O2

Mobilní TV (ČT 1, ČT2, ČT 24, ČT 4, Nova. Prima, TV Óčko, Meteo TV) * s DPH
Přenos signálu po dobu 24 hodin. Přenos signálu je vázán na zákazníka a telefon.
20,00 Kč
Přenos signálu po dobu 7 dnů. Přenos signálu je vázán na zákazníka a telefon.
75,00 Kč
Přenos signálu po dobu 30 dnů. Přenos signálu je vázán na zákazníka a telefon.
150,00 Kč

*1 Služba mobilní televize je dostupná pouze v síti 3G a to ve vybraných lokalitách (více na http://www.cz.o2.com/osobni/podpora-a-servis/mapy-pokryti.html). Mobilní televizi lze sledovat pouze na telefonu podporujícím technologii 3G.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim