Zdroj: gsmarena
Domů » Články »
Nubia nedávno uvedla na trh nové herní smartphony a nyní zde máme Nubia Z70 Ultra, mobil spíše zaměřený na fotografické schopnosti. Ostatně zadní strana tomu sama o sobě nasvědčuje.
RedMagic 10 Pro+ oficiálně, láká na novou baterii, aktivní chlazení a schovanou přední kameru
Skoro top model
Pokud byste čekali ještě nižší verze, tak ty zatím neexistují. Nubia Z70 Ultra je tak jediným zástupcem své generace. U této novinky bychom mohli jednoduše konstatovat, že se jedná o top model, ale jedna vlastnost zde chybí. Konkrétně myslíme bezdrátové nabíjení. Pokud si na tom nepotrpíte, tak je to v podstatě top model.
Nubia Z70 Ultra může zaujmout zvýšenou odolností IP68 a IP69. Nubia zakomponovala i dedikované tlačítko pro focení po vzoru Sony. Co se týče foťáků, tak výrobce nešetřil megapixely. Je zde relativně běžná sestava, ale například hlavní foťák má variabilní clonu a pro zoom je zde periskopický systém. Specifikace jsou jedna věc, ale samotné výsledné fotografie druhá. Na první ukázky z reálného testování si ale musíme počkat.
Co se týče přední strany, tak Nubia Z70 Ultra patří mezi malou skupinu mobilů, které mají foťák ukrytý pod displejem. Sice nebude poskytovat nějak úchvatné výsledky, ale pro video hovory bude stačit. Displej jako takový patří mezi ty lepší a umí dokonce 144Hz obnovovací frekvenci.
O výkon se stará nejnovější procesor od Qualcommu a celkově má výkonu na rozdávání. Nubia Z70 Ultra dokonce má baterii postavenou na nové technologii s využitím křemíku. Bonusem navíc je i satelitní možnost komunikace.
Nubia Z70 Ultra sice první přijde na čínský trh, ale globální varianta bude k dispozici již 26. listopadu, ale již bez satelitního připojení. Mobil má také nejrůznější AI funkce. Nubia Z70 Ultra má nastavenou cenu u základního modelu v přepočtu přibližně na 15 300 Kč bez daně.
Specifikace Nubia Z70 Ultra
- displej: 6,85 palců, 2688 × 1216 pixelů (1.5K), OLED, BOE Q9+, až 144Hz, až 2000 nitů
- procesor: Snapdragon 8 Elite
- 12/16/24 GB LPDDR5X RAM
- úložiště: 256/512 GB nebo 1TB (UFS 4.0)
- Android 15 + Nebula AIOS
- Dual SIM (nano + nano)
- Foťáky:
- zadní – 50 MPx, f/1.59-f/4.0, OIS
- 50 MPx, 120°, makro
- 64 MPx, periskop, OIS
- přední – 16 MPx UD
- zadní – 50 MPx, f/1.59-f/4.0, OIS
- čtečka otisků prstů v displeji, infra
- USB Type-C audio, stereo
- IP68 & IP69
- 5G NSA /SA, Dual 4G VoLTE, Wi-Fi 7 802.11 be (2.4GHz + 5GHz + 6GHz), Bluetooth 5.4, GPS (L1/L5)+ GLONASS, USB Type-C, NFC
- rozměry: 164,3 × 77,1 × 8,6 mm; 228 gramů
- baterie: 6150 mAh + 80W
Zdroje: gsmarena.com, fonearena.com
Domů » Články »
Motorola Moto G75 5G přichází do Česka za cenu 8 799 Kč [aktualizováno]
Dělá se vám nevolno při sledování telefonu? Google pracuje na přidání nové funkce po vzoru iOS
Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.
💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.
Komentáře