EU znovu prověří iPadOS, Apple možná nesplnil všechny požadavky

• 5. 11. 2024#iOS
EU znovu prověří iPadOS, Apple možná nesplnil všechny požadavky

iPad Pro M4; zdroj: Dotekománie

Evropská komise se zaměřila na operační systémy od Applu, přičemž společnost musela pro evropský trh upravit iOS, díky čemuž si mohou uživatelé zvolit alternativní aplikace a také nainstalovat jiný obchod s aplikacemi a hrami. Následně v tomto roce došlo k zařazení i iPadOS, který musí také splňovat DMA, tedy Digital Markets Act.

iPadOS nemá ještě vyhráno

Právě i tento systém pro tablety musel projít změnami, přičemž zatím Apple splnil jednoznačně některé softwarové podmínky. Jde tedy změnit webový prohlížeč, některé výchozí aplikace a také jde nainstalovat alternativní obchod. EU si ale není jisté, jak se podařilo splnil podmínky týkající se příslušenství.

IMG 7792 5712x3739x

iPad Pro M4; zdroj: Dotekománie

Právě že se jednalo o jednu z podmínek, respektive Apple nemá omezovat výrobce bezdrátových sluchátek a stylusů pro tento typ zařízení. Zatím není jasné, jestli je zde nějaký problém, ale EU zahájila prošetřování, jestli Apple vše udělal či nikoliv. Zde ani tak nejde o nefunkčnost pro produkty jiných výrobců. Spíše Apple zvýhodňuje ty své.

EU bude asi trvat nějakou dobu, než zveřejní výsledky, ale i tak Applu hrozí pokuty. Je ale docela možné, že se chystá aktualizace systému, která vyřeší všechny nároky pro evropský trh.

Zdroj: 9to5mac.com

Galaxy A57 a A37: Skvělá výbava, ale ta CENA?! 🤯

💡ANKETA: Preferujete pro ovládání telefonu gesta, nebo klasická tlačítka?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Profilovka

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim