Apple Watch 10 s větším displejem a tenčím tělem

Apple Watch 10 s větším displejem a tenčím tělem
2024-07-03T09:40:38+02:00
• 3. 7. 2024

Zdroj: 9to5mac

Populární analytik Ming-Chi Kuo, který je znám značnou spolehlivostí svých informací a předpovědí, se nedávno podíval na blížící se příchod Apple Watch Series 10. Obecně se sice předpokládá, že úhlopříčka oproti předchozí generaci povyroste, ovšem Kuo překvapil tím, jak velký rozdíl předpovídá.

Výrazný nárůst velikosti?

Podle Kua totiž hodinky povyrostou ze současných 41 mm a 45 mm na přibližně 45 mm a 49 mm. Pozor – nejedná se o úhlopříčku obrazovky, ale velikost pouzdra hodinek. Ovšem větší pouzdro samozřejmě znamená i větší úhlopříčku. Pro srovnání: současná generace Apple Watch Ultra má pouzdro také o velikosti 49 mm.

Jedná se tedy o poměrně výrazný skok. Díky novému tvaru pouzdra by tedy nejmenší hodinky Series 10 byly stejně velké, jako současný větší model Series 9, a větší hodinky Series 10 se dostanou na úroveň Apple Watch Ultra. Model Ultra ovšem zůstanou poněkud objemnější, protože jejich titanové tělo je poněkud tlustší.

Pokud se Kuovy předpovědi naplní, čeká nás skutečně pozoruhodný nárůst velikosti. Nedá se totiž příliš čekat, že navýšení úhlopříčky bude na úkor ztenčení rámečků kolem displeje: už poslední modely Apple Watch totiž mají rámečky hodně tenké.

Mimochodem: to, že nové Apple Watch přinesou tenčí design, potvrzuje i nedávná informace od dalšího dobře informovaného zdroje – Marka Gurmana z Bloombergu. Ten očekává tenčí těla nejen u hodinek, ale také u nových iPhonů a MacBooků. Jde tedy o pokračování trendu, který nedávno započal nový iPad Pro s procesorem M4.

Velikost modelů Ultra zůstává

Zajímavostí je nicméně fakt, že Kuo neočekává zvětšení u nadcházející generace Apple Watch Ultra. Podle něj budou rozměry zhruba odpovídat současnému modelu Ultra 2. Novinkou by však měla být barevná varianta tmavého titanu. Naopak tajemstvím nadále zůstává systém uchycení výměnných řemínků. Zatím není známo, zda zůstane stávající systém, či zda Apple přijde s novým řešením, které však nebude kompatibilní se stávajícími řemínky.

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Hlávka

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat