ChatGPT možná bude konkurovat Google Vyhledávání

ChatGPT možná bude konkurovat Google Vyhledávání
2024-05-04T11:40:38+02:00
• 4. 5. 2024

Zdroj: Gizchina

Zkratka AI (umělá inteligence) se používá v dnešní době v mnoha oblastech, přičemž nejpopulárnější se v poslední době staly služby zaměřené na generativní funkce, ať se jedná o text, video, hudbu nebo obrázky. Současně se řeší i etická stránka a ne všechny služby se dají považovat za bezpečné, případně i umí narušit soukromí nebo vytvářet dezinformační obsah. I tak je pomyslným králem ChatGPT, který v podstatě odstartoval konkurenční souboj. Objevují se náznaky, že by zde mohlo vzniknout vyhledávání ChatGPT.

OpenAI vs. Google?

ChatGPT zvládá mnohé, tedy v oblasti generování textu, ale je nutné brát v potaz, že zde není ověřování faktů, případně si umí služba i vymýšlet. Navíc je zde stále otázka etiky, jelikož se neřeší otázka autorství. Společnost OpenAI, který stojí za vývojem této služby, jednoduše bere obsah z internetu a používá ho, a to i bez uvedení autorství či zdrojů. Firma ale asi chce nabídnout něco víc.

Podařilo se objevit adresu search.chatgpt.com, která sice ještě není funkční, ale společnost již vytvořila patřičné bezpečnostní certifikáty SSL, což je v dnešní době potřeba pro správné fungování. Není k dispozici mnoho informací, ale už jen podle samotného názvu někteří odhadují, že vznikne ChatGPT Vyhledávání, což by mohlo konkurovat Google Vyhledávání.

ChatGPT

Zdroj: Slate.com

Samotná služba by mohla poskytovat nejrůznější filtry a personalizované výsledky. Ostatně OpenAI už dlouhou dobu prochází internet pro získávání informací, takže má rozsáhlou databázi. Jsou zde ale také názory, že se bude jednat jen o druhotný efekt. Tato novinka by mohla sloužit jen jako záměr pro procházení internetu s cílem získávání obsahu.

Je samozřejmě otázka, jestli se má Google obávat před novou funkcí. OpenAI roste a nabízí čím dál více možností, ale současně se řeší i samotné fungování. Ve hře není jen etická otázka, ale také autorství a možné porušování zákonů.

Zdroj: xda-developers.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat