reklama

Chytré brýle „Frame“ představeny, slibují mnohé a stojí 350 dolarů

Chytré brýle „Frame“ představeny, slibují mnohé a stojí 350 dolarů
2024-02-09T11:40:04+01:00
• 9. 2. 2024

Zdroj: Brilliant Labs

Apple se pochlubil svou verzí virtuálních brýlí, byť toto označení přímo nepoužívá. Jejich cena (3500 dolarů) a dostupnost odradí nejednoho zájemce, ale jedná se o první verzi, která je určena spíše vývojářům a velkým nadšencům. Už nyní se ale spekuluje o další generaci, která bude levnější a dostupnější. Mezitím se asi dočkáme mnoha konkurenčních projektů. Jedním z nich je i Frame od Brilliant Labs. V tomto případě se společnost vydává jinou cestou.

Dostupné chytré brýle?

Samotné brýle se jmenují Frame a spadají do kategorie rozšířená realita. Zde se ale nebavíme o konkurenci pro Apple Vision Pro. Spíše nám produkt připadá jako ukázka toho, jak mohly vypadat brýle Google Glass, kdyby se pokračovalo ve vývoji. Než se dostaneme k nějakým detailům, podívejte se na propagační video.

Video ukazuje přímo nádhernou ukázku možností a také jednoznačně referuje, že brýle jsou určeny hlavně pro využívání umělé inteligence, částečně ChatGPT. K jejich používání je potřeba mobilního telefonu s aplikací Noa. Cena je stanovena na 350 dolarů, což je lákavé, a dokonce se nabízí open source, takže se mohou vývojáři pustit i do vlastních projektů bez větších komplikací.

Screenshot 2024 02 09T063834912 1161x718x

Zdroj: Brilliant Labs

Bohužel chybí nějaké podrobnosti o samotné hardwarové výbavě. Co se týče samotné výdrže na jedno nabití, tak s využitím příslušenství se dá dosáhnout na celý den. Samotný projektor je umístěn v horním rámu na pravé straně a směřuje obraz do geometrického hranolu ve skle. Takže všechny informace jsou k dispozici jen na pravém oku, přičemž samotné zorné pole má jen 20°. Video je tedy zavádějící, jelikož se informace nebudou zobrazovat přímo takto v brýlích, jak je ukázáno. Obraz bude trochu dál (není uvedena relativní vzdálenost) a nebude přes většinu zorného pole.

Co se týče samotného softwaru, tak brýle mají nabídnout AI možnosti. Díky zabudované kameře můžete zjistit podrobnosti o objektech, ale nabízí se i vyhledávání, překlad a dokonce generování obrázků. Nikde jsme ale neviděli jakoukoliv zmínku i možnosti zobrazování informací ze smartphonu. Vzhledem k tomu, že je k dispozici open source, asi vzniknou patřičné softwarové doplňky.

Společnost také uvádí, že bude omezený počet dotazů za den, ale následně bude k dispozici i předplatné. Zatím není uvedena cena. Teoreticky by měl tento typ produktu šanci na úspěch, pakliže by se vyvinula technologie a případně design. Asi ne každý chce brýle s tímto designem.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat