reklama

Apple představil svůj AI model pro úpravu obrázků

Apple představil svůj AI model pro úpravu obrázků
2024-02-09T09:35:49+01:00
• 9. 2. 2024

Zdroj: phonearena

Pokud je řeč o AI, tedy umělé inteligenci, nástrojích a případně službách, mnohým znalejším se vybaví firmy jako OpenAI, Google, případě Samsung. Apple v této oblasti značně ztrácí a zatím to vypadá, že teprve chystá nějaké významné novinky v této oblasti. Nyní ale máme náznak jedné služby, která by se mohla objevit například v iPhonech.

MGIE od Applu

Zatím nejde o nějakou konkrétní službu nebo nástroj. Apple ve spolupráci s výzkumníky z Kalifornské univerzity v Santa Barbaře vytvořil MGEI (MLLM-Guided Image Editing), který využívá multimodální velké jazykové modely (MLLM). Novinka je zaměřena na úpravu obrázků.

Zní to komplikovaně a ostatně také je. V jednoduchosti řečeno, novinka je schopna na základě textového vstupu upravit obrázek. Nebavíme se jen o změně velikosti, ořezání, úpravě jasu, kontrastu a dalších podobných vlastností. Zvládne dělat i větší úpravy. Problém je ale právě v nejednoznačném textovém povelu.

Screenshot (21) 830x650x

Zdroj: Apple

Právě díky MLLM je možné rozvinout myšlenku. Jak ukazuje samotný příklad, tak budete chtít udělat pizzu zdravější, přičemž jen zadáte příkaz „udělej ji zdravější“. Samotný model následně ve své podstatě přeloží příkaz do rozvinutější podoby. V tomto případě přidá více zeleniny.

Screenshot (20) 838x383x

Zdroj: Apple

Pro ovládání tedy nebude potřeba být moc konkrétní, což bude mít podstatnou výhodu. Pakliže se novinka integruje do editoru obrázků v iOS, samotné úpravy zvládne kdokoliv bez tvorby složitějšího příkazu. Zatím se ale jedná o open source projekt a není jasné, kdy a jestli bude integrován do nějaké aplikaci od Applu. Na druhou stranu jde vidět, že Apple aktivně pracuje na svém vlastním AI.

Zdroj: engadget.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat