Chatbot Gemini bude součástí aplikace Google Zprávy

Chatbot Gemini bude součástí aplikace Google Zprávy
2024-02-28T13:25:48+02:00
• 28. 2. 2024

Zdroj: Phone Arena

Gemini přichází do Zpráv Google a přináší zcela nový způsob interakce s aplikací pro zasílání zpráv. Tento pokročilý pomocník, založený na technologii Gemini 1.0 Pro, je nyní přístupný přímo ve vaší konverzaci ve Zprávách Google, kde se objevuje jako nový chatovací asistant.

Gemini míří do Google Zpráv

Gemini je navržen tak, aby poskytoval stručné a přesné odpovědi, ideální pro komunikaci prostřednictvím mobilních zařízení. Mimo běžné generování textu, může na základě vašich pokynů vytvářet obrázky, což otevírá nové možnosti pro vizuální komunikaci.

Chatbot Gemini nabízí i další funkcionalitu, jako je integrace s různými Google službami, včetně Gmailu, Disku, Dokumentů, Map, Letů, Hotelů nebo služby YouTube. Umožňuje také rovněž nahrávání obrázků, i když hlasové poznámky v těchto chatech nejsou povoleny. Uživatelé mohou využívat Gemini pro širokou škálu úkolů, od návrhu zpráv až po plánování událostí. Příklady, jak může Gemini pomoci, zahrnují například pomoc při obnovení kontaktu s přítelem, navrhování menu pro speciální příležitosti s dietními omezeními nebo přípravu na sociální akce s tipy na konverzaci.

google messages gemini 1 1790x1800x

Zdroj: 9to5google

Co se týče ochrany soukromí, Gemini ve Zprávách nečte ostatní konverzace na vašem zařízení a nelze jej zapojit do skupinových chatů. Komunikace probíhá přes RCS (Rich Communication Services), ale nezahrnuje end-to-end šifrování. Gemini Apps Activity umožňuje uživatelům nastavit dobu uchovávání dat až na 36 měsíců nebo zcela vypnout ukládání dat, přičemž v takovém případě se konverzace uchovávají pouze 72 hodin.

Gemini pro Zprávy Google je dostupný v otevřené beta verzi pro vybrané uživatele a vyžaduje určité hardwarové požadavky a je prozatím určen pro majitele telefonů Pixel 6, Pixel Fold, Samsung Galaxy S22 nebo novější a další. Gemini prozatím podporuje anglický jazyk ve více než 165 zemích vyjma Kanady, kde podporuje i francouzštinu. Pokud si chcete Zprávy Google s integrovaným Gemini chatbotem vyzkoušet, musíte se zaregistrovat do beta verze aplikace.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat