reklama

Pixie zřejmě nahradí Google Asistenta

Pixie zřejmě nahradí Google Asistenta
2023-12-17T16:35:37+01:00
• 17. 12. 2023

Zdroj: forbes

Ještě nedávno se firmy předháněly, která má nejlepšího asistenta pro uživatele. Sice některé firmy slibovaly značné rozšíření podporovaných jazyků, nikdy jsme se v našich končinách nedočkali, ani v případě Googlu. Nyní to vypadá, že původní Google Asistent bude mít nástupce nazvaného Pixie.

Pixie

Od prvního většího rozmachu chytrých asistentů se asi ustoupilo a většina trhu se věnuje umělé inteligenci, respektive generativním modelům nebo službám založených na těchto technologiích. Už si můžete popovídat s některými takovými službami, ale zatím zde není plnohodnotný asistent. Google ale plánuje propojení s Bard, ale mezitím se pracuje na Pixie.

Právě novinka Pixie bude zpočátku exkluzivně pro Pixel 9 a Pixel 9 Pro, ale jen po nějakou dobu. Má se dostat i na další zařízení, a to i hodinky. Pixie bude používat nejnovější technologii Gemini a bude mít poměrně pokročilé funkce. Bude moci pracovat s ostatními aplikacemi a zejména s jejich daty, pokud to uživatel dovolí. Bude moci například naplánovat cestu ke koupi produktu, přičemž bude postačovat nasdílení fotografii něčeho, co chcete.

Bard Demo 01 image search v13 1200x675x

Zdroj: Google

O Pixie není k dispozici mnoho informací, spíše jde jen o náznaky a úniky. Google zatím nic nepotvrdil. Z toho, co nyní víme, se může z Pixie stát skutečný asistent, který tu měl být už dávno. V podstatě každý by mohl mít asistenta na mobilu, který bude přímo spolupracovat s uživatelem.

Bohužel ani nyní nevíme, jestli bude podporovaná čeština, ale je to pravděpodobnější, když Bard ji podporuje a poměrně dobře. Ten je navíc vylepšen o Gemini. Teoreticky se Pixie poprvé ukáže na vývojářské konferenci těsně před létem. Můžeme jen doufat, že se tentokrát služba nesoustředí jen na angličtinu.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat