reklama

Google vylepšuje Bard a rozšiřuje dostupnost funkcí i v češtině

Google vylepšuje Bard a rozšiřuje dostupnost funkcí i v češtině
2023-09-19T13:35:52+02:00
• 19. 9. 2023

Zdroj: Google

Zatímco některé generativní AI nástroje se snaží odpovídat na základě naučeného modelu, tak nejvíce schopností čerpají z nejrůznějších doplňků. Google má své vlastní řešení nazvané Bard. To bylo a stále je tak trochu omezené podle jazyka, ale dnes jsme se dočkali značného rozšíření.

Bard a nové možnosti

Google Bard rozšiřuje dostupnost funkcí do dalších jazyků, mezi kterými je i čeština. Největším vylepšením je možnost propojení v rámci vašeho účtu s dalšími aplikacemi a službami společnosti Google, včetně i možnosti vyhledání na Googlu. Také se naučil spolupracovat s Google Lens.

499327 Bard SN020b 901 Abstract Lens 1080x1080 cs CZ 1080x1080x

Zdroj: Google

Bard tak umí propojit informace ze služeb jako Gmail, Dokumenty, Disk, Mapy, YouTube a Letenky Google. Můžete ho tak například využít pro naplánování společného výletu s přáteli. Dá se říci, že Bard může být tak trochu spoluorganizátorem a napomoci vám s úkoly. Případně se ho můžete zeptat například na statistiku z Gmailu.

Screenshot (83) 767x256x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Také lze například sdílet konverzaci, přičemž druhá strana může pokračovat v komunikaci s Bardem. Zejména asi oceníte práci s fotkami, ale v tuto chvíli se neumí poradit s takovými, kde se nachází lidé. Ty automaticky odstraňuje.

Screenshot (84) 1075x462x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Představujeme zatím nejvýkonnější model Barda

  • Novinka: Vaše zpětná vazba vytříbila Bardovy schopnosti. Teď je ještě intuitivnější, vynalézavější a pohotovější než kdy dřív. Chcete spolupracovat na něčem hravém a kreativním? Začít se ptát v jednom jazyce a pokračovat až ve 40 dalších? Poprosit o odbornou pomoc s programováním? Nebo si něco přečíst o nových tématech a dozvědět se při tom různé úhly pohledu? Bard vám pomůže prozkoumat dostupné možnosti – kvalitněji a přesněji.
  • Přínos: Věříme v rychlý vývoj a chceme světu nabídnout to nejlepší. Díky vaší zpětné vazbě se zrodila zatím nejschopnější verze Barda pro efektivnější spolupráci v různých jazycích a zemích z celého světa.

Zkontrolujte Bardovy odpovědi pomocí vylepšené vyhledávací funkce

  • Novinka: Tlačítkem [G] ověříte přes Vyhledávání Google odpovědi, které Bardova umělá inteligence vygenerovala. Případná možnost text odpovědi vyhodnotit bude vždycky zvýrazněná a bude stačit na ní kliknout (nejprve bude služba k dispozici pouze v angličtině).Upozorňujeme, že uvedené odkazy jsou obsah nalezený službou Vyhledávání Google – neznamená to, že Bard pomocí těchto zdrojů sestavil své odpovědi.
  • Přínos: Umělá inteligence je pro uživatele inovativní způsob, jak lépe porozumět komplexním tématům. Je důležité, abyste na svých objevných toulkách s Bardem měli jistotu, že informace vygenerované umělou inteligencí jsou opravdu důvěryhodné.

Rozvíjejte nasdílené konverzace

  • Novinka: Když s vámi někdo sdílí konverzaci s Bardem prostřednictvím Bardovy funkce veřejného sdílení odkazů, můžete v této konverzaci pokračovat ve vlastním účtu a plynule navázat na to, co váš kamarád nebo kolega započal.
  • Přínos: Kreativita je často inspirovaná prací ostatních. Čím víc nápadů máme po ruce, tím je větší šance, že přijdeme s něčím opravdu inovativním. Proto chceme, abyste se mohli snadno odrazit od konverzací, které vám pošlou ostatní, a použít je jako výchozí bod pro své vlastní kreativní průzkumy.

Ve všech podporovaných jazycích jsou dostupné další funkce

  • Novinka: Teď můžete nahrávat fotky pomocí Google Lens, nechat Google, aby v rámci odpovědi našel obrázky ve Vyhledávání, nebo upravit Bardovy odpovědi tak, aby byly jednodušší, delší, kratší, profesionálnější nebo třeba neformálnější.
  • Přínos: Možnost upravovat odpovědi tak, aby lépe vyhovovaly vašim potřebám, vám dá větší kontrolu nad kreativním procesem. Používání fotek při zadávání pokynů vám otevře novou úroveň kreativity. Obrázky v odpovědích vám zase pomůžou přivést vaše nápady k životu.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat