reklama

Google spustil Gemini, nový AI model

Google spustil Gemini, nový AI model
2023-12-06T18:00:52+01:00
• 6. 12. 2023

Zdroj: Google

Sice se v poslední době spekulovalo, že by multimodální model Gemini měl přijít se zpožděním, ale nakonec jsme se dnes dočkali samotného představení. Nejde ale ani tak o novou samostatnou službu, jako spíše o takový motor pro ostatní služby a aplikace, které Google nabízí.

Gemini 1.0

První iterace je v mnoha oblastech lepší než ChatGPT-4, aspoň podle samotného Googlu. Ve svých schopnostech má poměrně dost možností a dokáže pracovat s celou řadou obsahu. Poradí si s titulkováním videí, porozumění dokumentu, porozumění obsahu obrázků atd.

Google rovnou představuje tři verze. Nejschopnější se jmenuje Gemini Ultra a je určena pro nejnáročnější úkoly. Gemini Pro naopak najdete v Google Bard a Gemini Nano je určené pro běh na zařízení, třeba na smartphonu. První zamíří do Google Pixel 8 Pro. Samotný model dokáže kombinovat informace založení na textu, obrázcích, audiu, videu a ani programovací jazyky mu nejsou cizí.

Gemini se neobjeví jen ve službách a aplikacích. K dispozici bude i pro vývojáře skrze API, tedy programové rozhraní. Bude tedy hodně záležet i na těch, co začnou tento model využívat a budovat nad ním funkce, aplikace a služby. Postupně se tedy začnou ukazovat možnosti.

Jde v podstatě o odstartování závodu podobných modelů a Google rozhodně nechce zůstat pozadu. Možná by nebylo na škodu, kdyby Google využil Gemini i k tomu, aby naučil asistenta mluvit a fungovat v češtině. Na to zatím čekáme.

gemini final multimodal table bigger font amendment lines 1917x2834x gemini final text table bigger font amendment lines 1917x2350x

Zdroj: Google

Zdroj: Tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat