reklama

Vivo představilo Android 14 v nástavbě Funtouch OS 14. Nabízí plynulejší chod i na slabších zařízeních

Vivo představilo Android 14 v nástavbě Funtouch OS 14. Nabízí plynulejší chod i na slabších zařízeních
2023-10-08T18:00:23+01:00
• 8. 10. 2023

Společnost vivo oznámila uvedení operačního systému Funtouch OS 14, nezmínila však, kdy jej na svých zařízeních nabídne, ani seznam těch, které je dostanou. Předpokládá se, že prvním modelem bude vivo X90, žádný oficiální přehled dostupný není. U levnějších zařízení se může čekat, že si několik měsíců počkají. I loňský hlavní model vivo X80 Pro čekal dva měsíce na Android 13. Vivo tvrdí, že se jedná o jejich systém, sami ho nazývají Funtouch operating system, jde však o nástavbu, tak jako to dělá každý výrobce. Vivo doplnilo nový Android 14 svými vlastními funkcemi.  Zaměřili se na zjednodušení správy paměti, multitaskingu, personalizace, soukromí a zabezpečení. Dostupné jsou i nové nástroje na úpravu videa.

funtouch14 vivo

Zdroj: vivo

Vivo se snaží zlepšit plynulost systému Android, který doplnili svojí nástavbou pomocí nové funkce Smooth Envision. To má snižovat počet procesů na pozadí a optimalizací využití paměti RAM zrychluje je odezvu a posiluje schopnost udržet více aktivních aplikací současně. Vylepšená funkce RAM Saver přidává až 600 MB dostupného prostoru v paměti RAM zařízením s konfigurací RAM 8 GB a více. Nová funkce App Retainer obnoví aplikace, které nebyly ručně ukončeny, do posledního stavu, takže uživatelé mohou snadno pokračovat tam, kde skončili.

Rozmazáním k plynulosti?

U vybraných modelů smartphonů, které nebyly vyjmenovány, je plynulosti dosaženo také vizuálně, a to pomocí dalšího vylepšení s názvem Motion Blur, které pomocí pokročilých algoritmů simuluje rozmazání pohybu při otevírání a zavírání aplikací na domovské obrazovce. Tato funkce zvyšuje plynulost displejů s obnovovací frekvencí 60 Hz o 18,7 % a měla by zajistit plynulé vizuální přechody. Jak doopravdy rozmazání pohybu přispěje k efektu plynulosti není zřejmé a je potřeba počkat na otestování nové nástavby.

Nástavba Funtouch OS 14 přináší funkci malých oken. Díky lepší čitelnosti řádků nastavení se nyní uživatelé snáze zorientují a pochopí jejich rozsah. Uživatelé mohou mít na pozadí aktivních až 12 malých oken. Pro situace, jako je například jízda autem nebo sledování videa a chatování současně, kdy se uživatelé chtějí soustředit na jednu aplikaci, ale přesto sledovat jinou, je zaveden nový neinteraktivní režim malých oken. Uživatelé mohou mezi režimy malých oken snadno přepínat jediným klepnutím.

Funtouch OS 14 vivo

Zdroj: vivo

Nové písmo a zamykací obrazovka

Uživatelé si nyní mohou přizpůsobit hodiny na zamykací obrazovce pomocí tří stylů rozvržení a osmi stylů písma. Nové styly pro vždy zapnutý displej a nový minimalistický design obrazovky také nabízejí ještě více možností personalizace. Nové monochromatické téma MY Color Palette, které vychází z designu Material You systému Android, nabízí jednoduchý a elegantní výběr barev. Tato funkce navíc přispívá k úspoře energie tím, že optimalizuje displej pro zobrazení ve stupních šedi.

Funtouch OS 14 navíc přináší optimalizované procházení a prohlížení alb, takže uživatelé mohou upravovat rychlost přehrávání videa, přehrávat ve smyčce, užívat si přehrávání přes celou obrazovku nebo pořizovat snímky obrazovky.

Zdroj: tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat