Klávesnice Gboard od Googlu dostane několik podstatných novinek

Klávesnice Gboard od Googlu dostane několik podstatných novinek
2023-08-10T09:35:47+02:00
• 10. 8. 2023

Zdroj: Dotekomanie.cz

Gboard je jedna z aplikací Googlu pro Android, která se čas od času dočká nějaké novinky, zejména drobnějšího charakteru. Například nedávno byla upravena možnost změny velikosti. Redakce 9to5google zapátrala ve zdrojových kódech a objevila několik novinek, které se chystají. Některé mohou potěšit nejednoho uživatele.

Gboard dostává úpravy ve změně velikosti

AI na vzestupu

Optimalizace pro tablety je tématem poslední doby v případě klávesnice Gboard. Pracuje se ale na možnost psaní stylusem, respektive na upravené verzi, jelikož i nyní podporuje tento typ vstupu. Nově budete moci psát přímo do textového pole v aplikaci, takže nebudete muset využívat předefinovanou plochu v Gboard.V podstatě se dá novinka přirovnat k tomu, co Apple představil u iPadOS 14. Navíc zde budou i funkce pro mazání písmene, slova nebo frází pomoci přeškrtání.

Google také pracuje na možnosti skrytí většiny klávesnice při diktování, takže uvidíte více v samotné aplikaci a Gboard nebude zabírat tolik plochy displeje. Také se připravuje funkce na kontrolu textu pomocí AI. Nejenže bude opravovat pravopisné chyby, ale také se soustředí i na skladbu slov. Zde ale očekáváme omezení na angličtinu.

AI se hodlá využít i pro generovaní emotikon, které dostanou nový název emogen. Aby toho nebylo málo, tak AI bude mít i na starost možnost přepsání textu v určitém smyslu, respektive dojde k úpravě textu aby například nezněl negativně, nebo nějak jinak. I zde ale bude výrazné omezení na podporované jazyky, aspoň dle našeho názoru.

Zatím ale není jasné, kdy budou novinky zavedeny. Také nevíme, jestli se tak stane najednou, nebo se jich dočkáme postupně.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat