reklama

Meta, Microsoft a Amazon spolupracují na projektu otevřených map, k dispozici je první datová sada

Meta, Microsoft a Amazon spolupracují na projektu otevřených map, k dispozici je první datová sada
2023-07-30T22:42:00+02:00
• 31. 7. 2023

Zdroj: Venture Beat

Meta, Microsoft, Amazon a TomTom spojily své síly a založily projekt Overture Maps Foundation, jehož cílem je vývoj otevřených interoperabilních mapových produktů, které by měly konkurovat společnostem Google a Apple.

Otevřené mapy od Meta, Amazonu a Microsoftu

Minulý týden spatřila světlo světa první datová sada, která obsahuje mapová data a otevřený zdrojový kód pro více než 59 milionů míst po celém světě. „Spolupráce je založena na předpokladu, že mapová data musí být sdíleným aktivem pro podporu budoucích aplikací,“ řekl Overture. „Vzhledem k tomu, že požadavky na přesnost, aktuálnost a atribuci v mapách rostly, aby vyhovovaly potřebám uživatelů, náklady a složitost shromažďování a údržby globálních mapových dat vzrostly nad možnosti jakékoli jednotlivé organizace.

mp announcement banner og v4 final 1200x630x

Zdroj: TomTom

Výkonný ředitel nadace Overture Maps Foundation Marc Prioleau sdělil, že uvedení první mapové datové sady je významným krokem při vytváření komplexní a tržně otevřené datové sady. První verze datové sady obsahuje více než 59 milionů zajímavých míst, více než 780 milionů unikátních budov, celosvětovou silniční síť vycházející z OpenStreetMap a také globální datovou sadu národních a regionálních administrativních hranic přeložených do více jak 40 jazyků.

Zejména datová sada Places představuje velký, dříve nedostupný, otevřený datový soubor s potenciálem mapovat vše od nových velkých i malých podniků až po pop-up pouliční trhy umístěné kdekoli na světě,“ řekl Prioleau.

Zdroj: news.yahoo.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat