reklama

Google Chrome pro iOS nyní umožňuje přidat webovou aplikaci na plochu

Google Chrome pro iOS nyní umožňuje přidat webovou aplikaci na plochu
2023-07-18T20:36:39+02:00
• 19. 7. 2023

Zdroj: TechRadar (se souhlasem)

Apple v aktualizaci iOS 16.4 představil několik novinek, mezi něž patří i možnost, díky které webové prohlížeče mohou přidávat webové stránky na plochu jako aplikace. Jako první této funkce využíval samozřejmě integrovaný prohlížeč Safari od Applu.

Chrome pro iOS získává užitečnou novinku

Nyní přichází s aktualizací svého prohlížeče i Google. Novinku zaznamenal Chris Messina, který na svém threads profilu uvedl, že i Chrome nyní umí webovou aplikaci uložit na domovskou plochu. Pokud chcete konkrétní web uložit jako aplikaci na plochu, stačí v menu pro sdílení zvolit položku „Přidat na plochu“. „Nyní můžete na domovskou obrazovku přidat adresy URL nebo progresivní webové aplikace,“ uvádí se v poznámkách k vydání aktualizace pro Chrome.

iOS 16

Zdroj: xda-developers

Aby bylo možné přidávat na plochu web, je nutné mít nejnovější verzi Google Chrome pro iOS a také mít nainstalovanou verzi iOS 16.4 a vyšší. Pokud na ploše klepnete na takto vytvořenou záložku, otevře se webová stránka, jako by se jednalo o aplikaci bez přesměrování do prohlížeče. Takto vytvořené webové aplikace rovněž nabízí oznámení, pakliže je pro daný web povolíte.

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat