reklama

Reddit přijde 30. června o oblíbené aplikace třetích stran

Reddit přijde 30. června o oblíbené aplikace třetích stran
2023-06-09T16:36:14+02:00
• 9. 6. 2023

Zdroj: Tom's Guide (se souhlasem)

Sociální síť Reddit představila novou strategii, v rámci které dochází ke zpoplatnění API, tedy rozhraní pro vývojáře. Zde je nastavena cena na 0,24 dolaru za 1000 volání API. Cena je tedy 5,28 Kč bez daně. Bylo jasné, že tato změna bude mít dopad na stávající aplikace třetích stran. Bohužel nedošlo k nějaké změně a aplikace končí.

Stálo by to příliš peněz

Jako první došlo k oznámení, že velmi populární aplikace Apollo končí. V poměrně dlouhém příspěvku na samotné sociální síti vývojář vysvětluje, že aktuální nastavení cen za využívání API by vedlo k nákladům přesahujících 20 milionů dolarů ročně, a to jen za aplikaci Apollo. Není započítaná cena vývoje, podpory a podobně. Jde jen o částku za API.

iphones douce 700x1280x

Zdroj: Apollo

Vývojář také sdělil, že jakékoliv změny u Apollo, které by vedly k rentabilitě, by byla velmi dramatické a neúnosné pro stávající uživatele. Jak se ale ukazuje, nejde jen o stížnosti jednoho vývojáře. I další aplikace končí. Mezi nimi jsou například Sync a Riff. Ve všech případech bylo stanoveno datum ukončení na 30. června.

Reddit sice uvádí, že první nutnost platby by byla až za dva měsíce, ale vývojáři nechtějí riskovat. Všichni konstatují, že takto nastavené ceny jsou neudržitelné a aplikace třetích stran by musely nastavit vysoké ceny pro samotné uživatele. Ti by asi spíše přešli přímo na oficiální aplikaci Reddit, než aby platili vysoké částky.

Dá se tedy očekávat, že i přes protesty mnoho aplikací jednoduše přestanou fungovat právě 30. června. Dojde k odstřižení od serverů Redditu.

Zdroj: androidauthority.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat