Technické specifikace nového čipu Apple M3 poodhaleny

Technické specifikace nového čipu Apple M3 poodhaleny
2023-05-16T13:38:28+02:00
• 16. 5. 2023

Zdroj: Technoplog

Apple intenzivně pracuje na vývoji nové generace čipu M3 pro své MacBooky. Podle tipéra Marka Gurmana z agentury Bloomberg byla zaregistrována testovací platforma, která odhaluje jeho technické parametry.

Nový Apple M3 bude výkonná bestie

Podle informací, které Gurman uvedl ve svém zpravodaji Power On, se jedná o testovací platformu vybavenou základním 12jádrovým procesorem, 18jádrovým grafickým čipem a 36 GB RAM. Mělo by se tedy jednat o základní čip M3 Pro. Technické parametry byly odhaleny z údajů, které se objevily na App Store. Podle Gurmana by se MacBooky s novými čipy M3 postavenými na 3nm technologii měly objevit koncem letošního, nebo začátkem příštího roku. Nový základní procesor Apple M3 by měl využívat 12 jader, šest výkonných a šest energeticky úspornějšího typu.

MacBook Pro M1

Zdroj: Dotekomanie.cz

Pokud by Apple zachoval u M3 stejné škálování jako u verze M2, pak bychom se mohli dočkat u procesoru M3 Max výkonu o síle 14 výpočetních a 40 grafických jader a u M3 Ultra pak výkonu o síle 28 výpočetních a 80 grafických jader. Právě díky 3nm technologii by se Applu mohlo podařit implementovat na čip takový počet jader. Více detailů bychom se pravděpodobně mělo dozvědět na konferenci WWDC, která se koná již příští měsíc.

Zdroje: gsmarena.com, bloomberg.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat