reklama

Samsung se dohodl s Nokií na patentech k 5G

Samsung se dohodl s Nokií na patentech k 5G
2023-01-25T16:30:55+02:00
• 25. 1. 2023

Zdroj: Nokia

Finský gigant Nokia, který jednoznačně patří mezi špičku v oblasti telekomunikací a vývoje 5G sítí, uzavřel novou dohodu se společností Samsung. Důležité postavy obou firem musely znovu usednout k jednacím stolům, protože koncem loňského roku jihokorejskému výrobci vypršela platnosti původní smlouvy. Pokud by nedošlo ke shodě, tak Samsung mohl přijít o patenty potřebné k nasazení 5G technologií.

Bez překvapení

Přestože tisková zpráva vyšla až v pondělí 23. ledna, podepsaný kontrakt platí zpětně od 1. ledna 2023. Přesný obsah není sice znám, ale samozřejmě se především vztahuje na klíčové patenty ve vlastnictví Nokie, které jsou zaměřeny na síťovou 5G technologii. Její platnost je víceletá (původní platila v rozmezí let 2016-2022) a zahrnuje jen „základní vynálezy“ uplatnitelné u chytré elektroniky.

Společnost Nokia od roku 2000 utratila přes 130 miliard eur za výzkum/vývoj, přičemž se hovoří o tom, že vlastní až 20 000 patentových souborů. Z toho 4 500 je nezbytných pro provoz síťové technologie 5. generace. Závěrem můžeme dodat vyjádření samotné prezidentky Nokia Technologies – Jenni Lukander.

„Samsung je lídrem v odvětví chytrých telefonů a jsme rádi, že jsme s ním dosáhli přátelské dohody. Dohoda dává oběma společnostem svobodu inovovat a odráží sílu patentového portfolia společnosti Nokia, desítky let trvající investice do výzkumu a vývoje a příspěvky k celulárním standardům a dalším technologiím.“

Zdroj: nokia.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat