reklama

Apple vydal iOS 16.2, přináší několik novinek a jedno omezení

Apple vydal iOS 16.2, přináší několik novinek a jedno omezení
2022-12-14T08:00:47+01:00
• 14. 12. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Po nějaké době zde máme další verzi mobilního operačního systému od Applu. iOS 16.2 přináší několik novinek a jedna se dotýká i AOD.

iOS 16.2

Jednou z novinek je aplikace Freeform pro kolaborativní spolupráci například mezi kolegy. Sice jde o samostatnou aplikaci, ale pro její využívání je nutné mít povolení iCloud v nastavení zařízení pod svým účtem, aby mohlo být cokoliv sdíleno. Novinka je dostupná i na iPadu a Macu.

Další součást iOS 16.2 je Apple Music Sing, což je v podstatě karaoke režim pro tuto hudební službu. O novince jsme vás informovali dříve. Apple přidal i pokročilou ochranu dat, ale také jsme se dočkali grafických změn, které zřejmě ocení mnoho uživatelů. V první řadě upravil Alway-on-display (AOD) režim, v rámci kterého konečně jde vypnout samotná tapeta, takže displej bude kompletně černý, jen bude zobrazovat čas a pár dalších informací. K dispozici jsou také nové widgety pro AOD, konkrétně pro spánek a léky.

AirDrop China Everyone option 1280x720x

Zdroj: Apple

Změny se dočkala i funkce AirDrop, která má nyní nový limit, co se týče doby používání. Dříve šlo neomezeně používat AirDrop, ale nově je zde nastavena maximální doba, po kterou můžete mít aktivní AirDrop. Limit je 10 minut, pak dojde k deaktivaci. Naštěstí se to týká jen režimu pro všechny. Po vypršení dojde k přepnutí jen na kontakty.

iOS 16.2 obsahuje i novinky pro další aplikace. Například ve zprávách jde vyhledávat fotografie kontextově, tedy podle toho, co se na nich nachází. Případně aplikace Počasí umožňuje zobrazovat relevantní články i k lokaci. Nedílnou součástí jsou nejrůznější opravy a vylepšení.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim