reklama

Instagram představuje klon BeReal, Skupinové profily a Poznámky

Instagram představuje klon BeReal, Skupinové profily a Poznámky
2022-12-13T19:30:58+01:00
• 13. 12. 2022

Zdroj: Dotekománie

Sem tam se dočkáme oficiálního oznámení novinek pro sociální síť Instagram. Tentokrát zde máme chystané novinky, které by měly rozšířit možnosti. Zajímavou novinkou jsou Skupinové profily, což je v podstatě taková forma uzavřené komunity v rámci Instagramu.

Nová funkce na Instagramu řekne, zdali je váš obsah vhodný k doporučení

Několik novinek

První novinku, kterou společnost Meta zmiňuje, jsou samotné poznámky v aplikaci Instagram. Jednoduše budete moci sdělit, co děláte, co máte v plánu a vlastně cokoliv. Jde v podstatě o takovou podobu textových Stories. Tyto poznámky se ale nebudou objevovat v aplikaci na stejném místě jako běžné dočasné příběhy. Své umístění mají v sekci věnované soukromým zprávám, kde nově přibude horní panel, kde právě uvidíte poznámky uživatelů, s kterými komunikujete. Samotný text má limit 60 znaků a lze používat i emoji.

01 Notes 890x775x

Zdroj: Meta

Relativně nedávno se proslavila nová aplikace BeReal, která sdílí fotografie pořízené předním i zadním senzorem současně. Jde tedy o takovou bezprostřední sociální síť. Meta nenechává nic náhodě a implementuje stejný princip nebo spíše funkci do současných Stories. Novinku nazval Candid Stories a zatím probíhá její testování, takže ji ještě nemusíte mít k dispozici.

03 Candid 1 890x775x

Zdroj: Meta

Poslední novinka, která byla představena, jsou Skupinové profily. Zatím i zde jde jen o testování a ze své podstaty jde o uzavřenou skupinu uživatelů. Právě do této skupiny budete moci sdílet obsah, jak v podobě fotografií, tak i Stories. Budou zde administrátoři a zřejmě se nabídnout nejrůznější funkce pro správu uživatelů. Jakmile nasdílíte něco do skupinového profilu, tak obsah uvidí jen členové.

04 Group Profiles 890x775x

Zdroj: Meta

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim