reklama

Elon Musk by mohl postavit na nohy zaniklou službu Vine

Elon Musk by mohl postavit na nohy zaniklou službu Vine
2022-11-04T09:30:00+02:00
• 4. 11. 2022

Po té, co Elon Musk koupil sociální síť Twitter, rozjel se kolotoč změn, což se tak trochu dalo očekávat. Nejen že ve společnosti probíhá proces personální restrukturalizace, na obzoru se ale také objevují první změny, které ovlivní fungování služby samotné.

Twitter zdraží, ale ne tak moc

Mrtvá služba Vine by se mohla stát součástí Twitteru

Jednou změnou, kterou chce Musk protlačit, je integrace zaniklé služby Vine do Twitteru. Služba Vine byla platformou, která uživatelům umožnila nahrávat krátká videa s maximální délkou šesti sekund. Tato platforma vznikla v roce 2013, rok před tím ji koupila právě společnost Twitter. Služba Vine zde byla po dobu tří let, v roce 2016 zanikla. Nyní, jak se zdá, by mohla být opět vzkříšena právě Muskem, který s ním má své plány. Musk dokonce na svém Twitterovém profilu uspořádal anketu, ve které se ptal, zdali by se měla služba Vine vrátit. V anketě hlasovalo více než 4 miliony uživatelů a pro návrat Vine hlasovalo 69 % z nich.

elon musk vine ebpt2496 2100x1268x

Zdroj: Mashable

Musk na oživení služby Vine poměrně hodně tlačí, chtěl by jí do Twitteru integrovat do konce roku. Musk si tak chce zřejmě otestovat schopnosti vývojového týmu. Kromě tohoto úkolu vývojáři obdrželi ještě další a tím je do 7. listopadu zavést zpoplatnění ověřeného účtu se kterým souvisí navýšení měsíčního poplatku. Vývojářům za nesplnění tohoto úkolu hrozí propuštění. Jak je vidět, Musk se pustil do šéfování Twitteru opravdu z ostra a chce si své podřízení náležitě prověřit.

V Twitteru proběhly personální čistky ihned po té, co Musk dokončil nákup Twitteru v hodnotě 44 miliard dolarů. Jako první společnost opustili lidé na vedoucích pozicích a členové představenstva. I přes to, že Musk popřel spekulace o tom, že chce propustit až 75 % zaměstnanců, další propouštěná pravděpodobně dorazí. Pakliže se Vine nakonec stane součástí Twitteru, je pravděpodobné, že bude fungovat v odlišném módu, než jak tomu bylo před šesti lety už jen s ohledem na to, že je zde veliká konkurence v podobě platforem TitTok a dalších.

Zdroj: theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat