Twitter zdražil, na oplátku se nabízí ověřený profil aktualizováno

Twitter zdražil, na oplátku se nabízí ověřený profil [aktualizováno]
2022-11-06T13:40:45+02:00
• 6. 11. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Aktualizováno 6. 11.

Aktualizace iOS verze aplikace Twitter obsahuje upravenou verzi Twitter Blue, tedy upravené předplatné. Nově přijde na 7,99 dolarů měsíčně, což je o 3 dolary více. Hlavní a jedinou novinkou v tuto chvíli je získání modrého odznáčku jakožto ověřeného profilu.

Twitter Blue s ověřením je ale dostupný jen v USA, Kanadě, Austrálii, na Novém Zélandu a ve Velké Británii. Mezi další novinky v budoucnu bude patřit menší množství reklam, zveřejňování delších videí a zvýšení relevantnosti příspěvků, což se projeví ve vyhledávání, řazení atd.

Aktualizováno 1. 11.

Elon Musk je vskutku nevypočitatelný. Zřejmě z původního plánu výrazně zdražit placenou verzi Twitteru sešlo a nově by měla být cena 8 dolarů měsíčně. Nebude to ale podmínkou pro zachování modrého odznáčku u jména. Elon uvádí, že se bude jednat o bonus, pokud si budete platit Twitter Blue.

Současně oznámil, že platící budou mít možnost zveřejnit delší video a audio, polovinu reklam na síti a také by zde měla být prioritizace v odpovědích, zmínkách a vyhledávání. Tyto oznámené novinky ale musíme brát s rezervou, minimálně do té doby, dokud nebudou nasazeny. Elon opět může změnit názor.

Původní článek 31. 10.

Elon Musk převzal Twitter a ihned se ujal role nového majitele. První provedl změny ve vedení a následně začal zasahovat i do funkcí této sociální sítě. Například nyní při otevření stránky Twitter již neuvidíte přihlašovací formulář. Místo toho se vám zobrazí stránka s aktuálními trendy na této síti, což je asi krok správným směrem. Nyní se ale objevují informace, že dojde ke zdražení.

Pořádné navýšení ceny

Twitter nabízí v některých zemích placenou verzi Twitter Blue, v rámci které se nabízí pár funkcí, ale jedna je podstatnější. Jde o možnost po omezenou dobu od zveřejnění upravit samotný příspěvek. Cena je nastavena na 4,99 dolarů měsíčně. Elon Musk ale zřejmě změní tuto službu navíc a nově by měla stát 20 dolarů měsíčně.

Dojde ale na jednu další změnu. Kdo si bude platit Twitter Blue, dostane automaticky modrý odznáček reprezentující ověřený profil. Ten doposud dostávali jen významní lidé z řad umělců, politiků, novinářů, společností a dalších. Sice Twitter zkoušel zavést nějaký systém ověřování lidí, ale ten nikdy nefungoval, tak si firma představovala. Ani po předpoložení všech potřebných dokumentů kolikrát Twitter uvedl, že vás nemůže ověřit.

Twitter

Zdroj: Forbes (se souhlasem)

Stávající uživatelé s modrým odznáčkem údajně dostanou lhůtu 90 dnů na pořízení Twitter Blue, jinak jim bude odebrán. Zatím ale nevíme, jestli tato novinka začne platit nebo dojde k ještě nějakým změnám. Elon Musk je totiž dost nevypočitatelný a některá rozhodnutí přijdou jako blesk z čistého nebe. Navíc není jasné, jak tuto novinku chce aplikovat na země, kde není Twitter Blue. Zejména pak v oblastech, kde tato malá značka kolikrát napovídá, jestli sledujete pravý účet novináře nebo jen další podvodný účet.

Zdroje: engadget.com, theverge.com, twitter.com, droid-life.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat