reklama

Google přidává službu Lens přímo na úvodní stránku

Google přidává službu Lens přímo na úvodní stránku
2022-11-04T11:30:52+01:00
• 4. 11. 2022

Fotka od Firmbee.com Z Unsplash

Když se řekne Google a služby, tak si nikdy nemůžete být jisti tím, jestli nedojde ke zrušení, představení alternativy, ke spojení nebo k něčemu jinému. Jedna ale taková služby vydržela roky, ale až nyní postupně odchází a nahrazuje ji služba Lens. Myslíme samozřejmě možnost vyhledávání obrázků. Nově se začíná upřednostňovat jen Lens.

Lens na Google.com

V posledních letech jde vidět, že Google integruje službu Lens do nejrůznějších služeb i aplikací. Jde v podstatě o pokročily systém pro analýzu obrázku, kde nejde jen o nalezení nějaké podobnosti. Umí identifikovat texty a nabídnout je pro zkopírování, překlad a vyhledání. Také Lens zvládnou najít produkt, případně obdobné věci. Mezi pokročilejšími funkcemi je také nalezení například oblečení, přičemž můžete dodat, že chcete jinou barvu.

Nově Google Lens najdete na hlavní stránce vyhledávání, tedy pro počítače. V samotném vyhledávacím poli tedy jsou na pravé straně tři ikony – klávesnice, hlasové vyhledávání a nově také Lens. Po kliknutí na poslední ikonu se zobrazí možnost vložení obrázku. Následně se provede analýza a nabídnou se výsledky s pokročilými funkcemi.

Screenshot 23 642x532x Screenshot 24 1267x853x

Zdroj: Google

Pro mnohé se může jednat o velmi užitečný nástroj, ale pokud chcete původní funkci vyhledávání obrázku na internetu, asi váš zklameme. V našem případě zmizela z vyhledávání a není pro nás dostupná. Jestli existuje v nějaké formě, nevíme. Zřejmě Google bude nabízet a tlačit jen službu Lens.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim