reklama

Průvodce vlogováním pomocí chytrého telefonu Honor 50 – věci, které potřebujete vědět sponzorované články

Průvodce vlogováním pomocí chytrého telefonu Honor 50 – věci, které potřebujete vědět [sponzorované články]
2022-10-23T12:58:20+01:00
• 22. 10. 2022

K natočení kvalitního vlogu nepotřebujete drahé vybavení. Stačí vám chytrý telefon. V dnešní době mají chytré telefony vynikající fotoaparáty a funkce pro střih videa, díky kterým jsou více než schopné natáčet a stříhat vlogy. Zde se dozvíte, co je třeba udělat, abyste se mohli připravit na natáčení vlogu pomocí chytrého telefonu.

26827240893 8d85e40e62 k 2048x1365x

Průvodce tvorbou vlogů pomocí chytrých telefonů

Krok 1: Vyberte si téma

Prvním krokem při tvorbě jakéhokoli obsahu, ať už jde o příspěvek na blogu, nebo o vlog, je výběr
tématu. O čem chcete mluvit? Co vás baví? Jakmile si vyberete téma, vytvořte si seznam potenciálních nápadů na vlogy, které do tohoto tématu zapadají. Pokud vás například baví líčení, může váš seznam obsahovat nápady jako Moje každodenní líčení; Jak vytvořit kouřové oči?; nebo Drogerie vs. špičkové líčení.

Krok 2: Napište scénář

Pro každý vlog nemusíte psát úplný scénář (pokud to není váš styl), ale je užitečné mít obecnou
představu o tom, co chcete říct, než začnete natáčet. Pomůže vám to udržet si přehled a zabrání to tomu, abyste na kameru blábolili. Nejste si jisti, kde začít? Zkuste si pro každé video sepsat seznam bodů. Budete tak mít hrubý nástin, ze kterého budete vycházet, až přijde čas stisknout tlačítko nahrávání.

Krok 3: Vyberte si formát

Jakmile jste přišli s několika potenciálními nápady na vlog, je čas rozhodnout se pro formát vašeho vlogu. Bude to jeden souvislý záběr, nebo ho sestříháte z více záběrů? Bude natáčen na jednom místě, nebo se budete pohybovat po okolí? Bude to přímý záběr na kameru, nebo zahrnete i záběry z natáčení? Odpovědi na tyto otázky vám pomohou určit, jaké vybavení budete potřebovat (pokud vůbec nějaké) kolik času budete na natáčení vlogu potřebovat.

Krok 4: Pořiďte si vybavení

Pokud se rozhodnete natáčet přímo na kameru, budete potřebovat pouze chytrý telefon a stativ (nebo něco jiného, čím telefon podepřete). Pokud chcete zahrnout záběry B-roll, možná budete chtít investovat do ručního stabilizátoru. A pokud chcete mít příjemnější a profesionálnější vlog, pak je čas na Honor 50. Tento telefon nabízí vysoce kvalitní snímky s bohatými algoritmy, které zajistí špičková videa pro váš kanál. Telefon navíc nabízí řadu režimů snímání, které lze měnit v průběhu tvorby videoklipů. To je skvělé, protože to zjednodušuje postprodukční práci a umožňuje vám to snadno vytvářet další videa.

honor50 by pcimg1 1920x885x

Krok 5: Natočte svůj Vlog

Jakmile se rozhodnete pro téma a formát, je čas začít natáčet svůj vlog! Nastavte kameru na požadované místo a stiskněte tlačítko nahrávání. Nezapomeňte se držet tématu a snažte se neblábolit. Pokud uděláte chybu nebo ztratíte myšlenku, přestaňte nahrávat a začněte znovu od začátku (nebo ji později v postprodukci vystřihněte). A pokud používáte záznam B-roll, nezapomeňte natočit dostatek materiálu, abyste měli ve střižně dostatek možností.

39620047451 e90762e541 b 1024x1023x

Krok 6: Upravte svůj Vlog

Jakmile natočíte všechny záběry pro svůj vlog, je čas na postprodukci. Stáhněte si všechny záběry z telefonu do počítače a poté je otevřete ve vybraném softwaru pro střih videa – Adobe Premiere Pro, Final Cut Pro X, iMovie atd. a začněte je skládat dohromady. V případě potřeby přidejte zvukové efekty nebo hudbu (jen nezapomeňte bez povolení použít materiál chráněný autorskými právy).

Krok 7: Nahrajte video

Jakmile jste spokojeni s tím, jak vaše video vypadá, je čas na okamžik pravdy – jeho nahrání na
YouTube! Dejte svému videu poutavý název a miniaturu, pak se pohodlně usaďte a čekejte, až se vám začnou hrnout zhlédnutí a odběratelé.

honor50 img color pc2 new 1920x960x

Závěr

Vlogování je skvělý způsob, jak se vyjádřit a spojit se s ostatními, kteří sdílejí vaše zájmy. S trochou
přípravy a praxe může každý začít vytvářet vysoce kvalitní videa pouze pomocí svého chytrého telefonu – tak na co ještě čekáte? Vezměte svůj telefon a začněte ještě dnes!

Zdroj: hihonor.com

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim