reklama

Nové iPhony 14 a detekce autonehody – ne vždy je tato technologie přesná

Nové iPhony 14 a detekce autonehody – ne vždy je tato technologie přesná
2022-10-10T07:58:11+02:00
• 9. 10. 2022

Zdroj: Apple

1

Mobilní telefony i chytré hodinky pomalinku dostávají nejrůznější funkce zaměřené na záchranu životů. Ať se jedná o detekci zdravotních komplikací nebo i autonehod. Vzhledem k tomu, že mobilní telefon a i hodinky obsahují velké množství senzorů, tak je možné takové případy detekovat, ale nelze se spoléhat vždy na automatický systém.

Dobrá funkce, ale je co zlepšovat

Wall Street Journal se pustil do testování funkce detekce autonehod. Využil obě řešení od společností Apple i Google. Z videa níže vyplývá, že funkce nemusí pracovat vždy. Samozřejmě je zde mnoho proměnných a sám systém je musí vyhodnotit jednak z toho pohledu, jestli vůbec řídíte auto, případně jestli došlo k autonehodě.

Systém nemusí být přesný, ale aj kdyby měl omezené použití, tak se stále jedná o dobrou funkci, která může zachránit lidské životy. Na druhou stranu společnosti musí neustále zdokonalovat detekci. Apple například nyní řeší menší problém s citlivostí vyhodnocování dat.

Existuje několik případů ze státu Ohio, kde se podařilo zaznamenat několik nouzových volání na tamější nouzovou linku 911. Konkrétně šlo například o iPhone 14 Pro, který sám informoval záchranáře, že došlo k autonehodě. Takových hovorů bylo 6, ale ani jeden ve skutečnosti nebyl způsoben autonehodou. Zjistilo se, že smartphony iPhony 14 mylně detekovaly autonehodu, přičemž majitelé byli jen na horské dráze.

Apple tedy bude muset tento systém hodně vyladit. Zřejmě ho nečeká jednoduchý problém, jelikož bude muset nasbírat dostatek dat o tom, jestli majitel jen jede na horské dráze, nebo došlo k autonehodě.  Nabízí se například řešení, že v místě horské dráhy bude tato funkce pozastavena, nebo dojde na systém lepší detekce.

Zdroje: support.apple.com, twitter.com, wsj.com, wsj.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Karlo Montausir

9. 10. 2022, 19:40

Milně! To je čeština! Mylně, jako omyl chlapci!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat