reklama

Google testuje Play Strike Removal program

Google testuje Play Strike Removal program
2022-08-10T21:49:32+02:00
• 11. 8. 2022

Fotka od Nubelson Fernandes z Unsplash

Asi jste už někdy slyšeli o penalizacích na Youtube. Jakmile tvůrce poruší pravidla komunity, dostane tzv. strike nebo jinak řečeno trestný bod, přičemž to může vést k omezení některých funkcí, až k odstranění účtu. Něco podobného existuje i v rámci Obchodu Play pro vývojáře. Zde naopak porušení pravidel může vést k odstranění aplikace nebo zrušení účtu, případně dochází k limitování. Ze zpětné vazby od vývojářů Google nově testuje program, který se jmenuje Google Play Strike Removal.

Google Play Strike Removal

Jde vlastně o systém, v rámci kterého mohou vývojáři očistit svůj účet a odstranit tzv. strike. Nemyslete si, že by tento program byl určen i pro vývojáře, kteří jsou potrestáni za šíření malwaru. Je určen spíše pro ty, kteří se dopustili méně závažných porušení, jako je například šíření spamu nebo nebo jiných lehčích provinění vůči zásadám.

Pro očištění vývojářského účtu budou muset vývojáři projít kurzem, který je zakončen testem. Ten může trvat 30 až 60 minut, přičemž na jeho splnění jsou tři pokusy. Jde vlastně o školící program, který má napomoci tomu, aby se vývojáři nedopouštěli porušování pravidel Obchodu Play.

Absolvování kurzu a jeho úspěšného zakončení ještě neznamená, že mohou pokračovat dál ve vývoji. Stále budou muset opravit aplikaci, za kterou dostali strike. Program jako takový je v pilotním testu a není dostupný pro všechny.

Zdroje: 9to5google.com, support.google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat